Ogromny projekt dla GTA V jednak anulowany na dobre

To mogło być coś naprawdę wielkiego.

Fani GTA V zapewne dobrze pamiętają niedawną aferę związaną z Open IV, jednymi z najważniejszych narzędzi służących do tworzenia modów w tytule od Rockstar. Jeśli coś Was ominęło i nie orientujecie się w temacie, zanim przejdziecie do następnego akapitu, zajrzyjcie do tego oraz tego newsa, gdzie wszystko wyjaśniamy.

Sprawa z Open IV skończyła się pozytywnie, lecz rykoszetem oberwał jeden z największych modów do GTA V, który miał zostać wydany również pod skrzydłami grupy odpowiadającej za wspomniane narzędzia. Mowa o przeniesieniu całej mapy z GTA IV do GTA V. Do Liberty City mieliśmy dostać się za pomocą samolotu odlatującego z Los Santos.

Na forum OpenIV można przeczytać, że narzędzie OpenIV będzie rozwijane w ramach polityki Rockstar dotyczącej modów. Niestety, przeniesienie mapy z GTA IV do GTA V nie mieści się w ramach owej polityki…

Twórcy niedoszłej modyfikacji informują: Niestety, nasz wyczekiwany mod Liberty City w GTA V nie zostanie wydany, ponieważ jest wyraźnie sprzeczny z polityką Rockstar dotyczącą modów. To dla nas wielka strata, ponieważ mod był dużą częścią naszej motywacji do ulepszania Open IV.

Przypominamy, że mod miał być dostępny w formie automatycznego konwertera, który miał przenieść Liberty City z kopii GTA IV do kopii GTA V. Do wykonania całej operacji mieliśmy posiadać obie wersje gry i sporo miejsca na dysku twardym do samej konwersji, którą miał zająć się specjalny program.

Tak wyglądają wczesne screeny z anulowanego projektu:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.