Zrzuty ekranu z GTA The Trilogy The Definitive Edition pokazują wersję na najsłabszą konsolę

GTA The Trilogy The Definitive Edition - zrzut ekranu z Nintendo Switch
Switch

Rockstar Games zaprezentowało zrzuty ekranu z GTA The Trilogy The Definitive Edition w wersji na konsolę Nintendo Switch. Gry nie prezentują się źle nawet na najsłabszym z nowych sprzętów.

Opublikowane przez Rockstar zrzuty ekranu prezentują rzut oka na wszystkie trzy odświeżone gry. Gracze mogą zapoznać się ze skalą zmian w wersji tytułów na sprzęt Nintendo. Różnice względem portów na “duże” platformy są widoczne gołym okiem.

Przede wszystkim widać, że zdecydowano się na zmniejszenie zasięgu rysowania obiektów. Dodatkowo nieco gorsze wrażenie robi oświetlenie oraz cieniowanie. Mam też wrażenie, że tekstury są w trochę niższej rozdzielczości.

Niemniej odświeżenia i tak prezentują się nieźle. Lekko kreskówkowa oprawa dodaje im uroku i biorąc pod uwagę, że wielu posiadaczy Switcha gra tylko w wersji handheld, a więc na małym ekranie, delikatne pogorszenie oprawy nie powinno być problemem.

Nieco więcej wątpliwości może budzić płynność wyświetlania obrazu portu na sprzęt Nintendo. Konwersje dużych produkcji na Switcha czasem mają problemy z działaniem, jednak da się je stworzyć przy zachowaniu zadowalającej jakości i płynności. Żywym dowodem tego jest na przykład Dying Light, które wygląda i działa bardzo dobrze na Switchu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie