Graficzne wzbogacenie klasyka. Nowa wersja GTA San Andreas DirectX

Samochód Mercedes
PC

Do sieci trafiła nowa wersja DirectX do gry GTA San Andreas, czyli fanowskiego remastera. Dodano sporo nowych ulepszeń graficznych.

Twórca pracujący nad odświeżoną nieoficjalną wersją GTA San Andreas udostępnił nową wersję SA DirectX, czyli 3.0 Beta. Wraz z nią dostajemy nowe ulepszenia graficzne: Reflections (SSR), Volumetric Clouds, Screen Space Reflections, SSAO, GodRays oraz Rain drops. Dzięki usprawnieniom klasyk prezentuje się nadal nieźle nawet w 2021 roku. Aby wypróbować fanowskiego remastera, trzeba wpłacić pieniądze autorowi na platformie Patreon. Niemniej poniżej możecie zobaczyć zwiastun prezentujący nowości.

Tytuł z ulepszeniami wygląda zdecydowanie lepiej niż oryginał. Oczywiście wciąż dostrzegalna jest archaiczność silnika graficznego, jednak strona wizualna prezentuje się przystępniej. Doczytujące się w tle tekstury otoczenia, zostają wynagrodzone świetnym cieniowaniem oraz niezłymi odbiciami w kałużach. Fani odsłony powinni być zadowoleni z efektów pracy twórcy.

Choć projekt prezentuje się naprawdę interesująco, to nie zapominajmy o Take-Two, które bardzo często kończy żywot fanowskiej twórczości. Niedawno pisaliśmy o usunięciu odświeżonych wersji GTA III i Vice City stworzonych przez fanów. Nie obyło się też bez pozwów.

Nie mamy pewności, jak będzie w tym przypadku. Jednak nie zdziwimy się, gdy za jakiś czas przeczytamy o skasowaniu tego projektu. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. W końcu poprzedniej wersji TT nie usunęło.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie