Uruchomił GTA III na czytniku e-booków. To żaden streaming gry z innego urządzenia

GTA III - czytnik e-booków
Mobile

Pewien internauta uruchomił GTA III i inne gry na czytniku e-booków, który wykorzystuje jako wyświetlacz tzw. e-papier. Zobaczcie wideo prezentujące fragment rozgrywki na nietypowym sprzęcie.

Za eksperyment odpowiedzialny jest redditor skrywający się pod pseudonimem achilleswing. Jak widać, ten udowadnia, że dzisiejsze czytniki e-booków mogą sobie poradzić z uruchomieniem gier 3D. Podkreślę, że jedynie z uruchomieniem, bo przyjemność z rozgrywki na takim sprzęcie musi być znikoma, ale o tym wspomnę więcej w dalszej części artykułu.

GTA III zostało uruchomione na Onyx Boox Nova Pro, czyli urządzeniu opartym o system Android. Podkreślę jeszcze raz słowa z tytułu tego newsa – do stworzenia powyższego nagrania wcale nie użyto streamingu. Grand Theft Auto III zaczytano z pamięci urządzenia. Jak widać, obraz nie jest czytelny, a także nie wyświetla się płynnie. Z czego to może wynikać?

Cóż, warto zwrócić uwagę na wymienioną wcześniej technologię, która wyróżnia e-booki, czyli często wykorzystywany w nich e-papier. To specjalny rodzaj matrycy, który ma imitować kartki niczym prawdziwej książki. Ten cechuje się m.in. czarnobiałą paletą kolorów, a także niesamowicie powolnym odświeżaniem oraz często zauważalnym smużeniem między kolejno wyświetlanymi klatkami.

Być może sami posiadacie w swojej kolekcji czytnik e-booków, który byłby w stanie uruchomić któreś GTA lub inne porty gier na Androida. Oczywiście sprawdzenie czegoś takiego to wyczyn dla samego wyczyny, ale nikt nikomu nie broni bawić się w ten sposób.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie