Wiedzieliście, że wyszło GTA na Game Boy’a Advance? Przypomnijmy sobie grę

GTA Advance - blondyn na tle helikoptera
Retro

Czas odświeżyć sobie serię Gran Theft Auto. Wielu z Was z pewnością nie miało pojęcia, że na Game Boy’a Advance’a wyszła dedykowana część tego najsławniejszego cyklu Rockstar Games. Oto GTA Advance.

GTA Advance wyszło 26 października 2004 roku w Ameryce Północnej i 5 dni później w Europie. Gra była stworzona tylko i wyłącznie dla konsoli Nintendo. Co ważne – za wyprodukowanie jej nie było odpowiedzialne studio Rockstar Games, a Digital Eclipse. Właściciel marki natomiast pełnił funkcję tylko i wyłącznie wydawcy. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun gry:

Warto zwrócić uwagę na okładkę gry, która pojawia się w około 0:07 powyższego nagrania. Ta zdecydowanie może powalczyć o tytuł najmniej ambitnej okładki z serii Grand Theft Auto. Wiadomym jest, że to nie dla pudełek kupuje się gry, a dla samej rozrywki. Ta, jak na tamte czasy, potrafiła zaimponować graczom, co przekładało się na dobre oceny. Dziś na Metacriticu GTA Advance posiada wynik 68 punktów Metascore oraz zyskało z recenzji graczy oceną 7.1.

Jeśli chcecie odświeżyć sobie wspomnienia związane z omawianą produkcją lub jesteście po prostu ciekawi, jak ta sprawowała się na Game Boy’u Advance, obejrzyjcie poniższe nagranie. To zawiera pełny materiał z przejścia kampanii fabularnej.

Graliście może w tę zapomnianą część GTA? Jakie macie z nią wspomnienia? Zachęcam do podzielenia się tym w sekcji komentarzy.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie