Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

GTA 5 – Rockstar stworzył miejsca śmierci w sieciowym trybie gry

Podczas zwiedzania Los Santos w sieciowym trybie GTA 5 może się zdarzyć, że Twoja postać nagle zginie, choć nie wiadomo, jak to się stało. Na dodatek zwłoki zostaną teleportowane. Błąd w grze? Nie, celowe działanie Rockstar.

Serwis Kotaku poruszył ciekawy problem dotyczący GTA 5, który nowy nie jest, lecz wielu graczy nie wie, że jest to zamierzone działanie dewelopera. Ktoś włącza GTA Online, wchodzi na dach budynku i podchodzi do krawędzi, lecz zanim tam dotrze, postać nagle umiera i zostaje teleportowana na ziemię. Inny gracz wchodzi po schodach i dzieje się to samo. Nie ma wystrzałów ani eksplozji – po prostu cicha śmierć, a ciało zostaje teleportowane. Co się dzieje? Jak podkreśla Kotaku, ci gracze natknęli się na miejsca śmierci, niewidoczne i nieoznaczone lokalizacje w GTA Online, które natychmiast zabijają graczy.

GTA 5 Online – po co Rockstar tworzy miejsca śmierci?

Miejsca śmierci w sieciowym trybie GTA 5 nie są niczym nowym i w zasadzie od premiery gry można się z nimi spotkać. To nie działanie moderów, lecz celowe postępowanie Rockstar – deweloper w ten sposób chce utrzymać graczy z daleka od ścian/wiaduktów/kamieni/innych elementów, w które można wniknąć i z wnętrza bryły prowadzić ostrzał innych graczy, pozostając przy tym nieczułym na obrażenia.

GTA 5 – hakowanie, szybkość i mobilność w nowej aktualizacji sieciowego trybu gry

Umiejętne wykorzystanie błędu ze ścianami może naprawdę popsuć humor innym graczom, którzy grają w GTA Online uczciwie. Rockstar obserwuje zgłoszenia społeczności i jeśli ta doniesie o nowym miejscu, w którym możliwy jest taki glitch, lokacja trafia na czarną listę i staje się niedługo miejscem śmierci. Jak zaznacza Kotaku, większość tych obszarów znajduje się nieco na uboczu, pod mostem lub w mało znaczącym zaułku. W inne można jednak wejść już łatwiej, jedno z miejsc śmierci znajduje się na dachu budynku położonego w pobliżu apartamentów należących do graczy w Los Santos.

Takie rozwiązanie problemu może niektórym wydać się nieco dziwne, ponieważ Rockstar osobiście tworzy na mapie gry śmiercionośne lokacje. Jest to jednak łatwe i skuteczne rozwiązanie, aby powstrzymać oszustów.

Dajcie znać, czy spotkaliście się podczas grania w GTA Online z takimi miejscówkami! Poniżej przykład wideo, jak wygląda wejście w śmiertelny obszar.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%