Nowe gry za darmo w Epic Games Store. Morderczy staruszkowie i pełen surrealizm

Epic Games Store gry za darmo
Newsy PC

Można już pobierać nowe gry za darmo w ramach cotygodniowego rozdawnictwa Epic Games Store. Tym razem mamy dwie dziwaczne produkcje.

Już teraz możecie przypisać do swoich kont kolejne warte uwagi pozycje od Epica. Na platformie znajdziemy dwa nowe tytuły, które łącznie są dość abstrakcyjne. Oczywiście pod dziwacznym pomysłem może kryć się sporo uroku. W końcu są to gry za darmo, także nikomu nie zaszkodzi ich wypróbowanie – może kogoś wciągną na dłużej?

Gry za darmo, które zryją Waszą banię

Pierwszą dzisiejszą darmową produkcją jest Just Die Already od twórców nieśmiertelnego Goat Simulator. Jeżeli myśleliście, że latająca i siejąca spustoszenie koza to szczyt surrealizmu, co powiecie na morderczych staruszków? DoubleMoose dostarczyło tytuł, w którym wcielamy się w seniora pełnego nienawiści do świata, a szczególnie tych wrednych millenialsów. Nasz bohater rozumie, że w zasadzie zostało mu tylko czekać na koniec, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś szalonego. Jeżeli „szalonym” można nazwać wyrywanie sobie kończyn, wystrzeliwanie się z katapulty bądź anihilację miasta – cel może zostać spełniony. Dodam tylko, że gra oferuje również tryb kooperacji dla czterech graczy.

O ile już samo Justa Die Already brzmi kuriozalnie, o tyle Paradigm wprowadza „dziwność” na zupełnie nowy poziom. W grze trafimy do postapokaliptycznej wersji fikcyjnego zachodnioeuropejskiego kraju Krusz. Sam gameplay opiera się na pomysłach znanych z gier przygodowych, ale… a zresztą, przeczytajcie sami, o czym dokładnie opowiada gra.

Wciel się w postać przystojnego mutanta, Paradigma, którego przeszłość powraca w postaci genetycznie zmodyfikowanego leniwca wymiotującego cukierkami. Nieszczęśliwe życie Paradigma zaczyna się w firmie DUPA Genetics, która sprzedaje cudowne dzieci bogatym i wpływowym ludziom, którzy nie chcą pozostawić spadku swoim marnym wymówkom biologicznych dzieci. Podczas procesu wzrostu Paradigma coś poszło nie tak i został on potwornie zmutowany. Aby ratować swoją reputację, DUPA porzuciła ohydne niemowlę w pobliskim, opuszczonym mieście po okresie neosowieckim, zmuszając je do samodzielności.

– głosi opis Paradigm na EGS

No to ten… pewnie warto wypróbować obie te pozycje, pobierzecie je m.in. stąd, bądź z launchera EGS. Co zaś tyczy się następnego tygodnia – najpewniej 5 maja dostaniemy kolejne ciekawe pozycje, ale jeszcze nie wiemy, o jakich grach dokładnie mowa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie