Nowe gry za darmo już dostępne na Epic Games. Klimatyczny horror i kolorowa przygodówka

Epic Games gry za darmo
Newsy PC

Nowe gry za darmo jak co tydzień trafiły na portal Epic Games. Dziś odbierzecie skradankę w klimacie horroru oraz nietypową kooperacyjną przygodówkę.

Choć pierwsze zapowiedzi tego nie zdradzały, w piątek okazało się, że do odebrania będą dwie gry. To już swoista tradycja na Epic Games; od dłuższego czasu regularnie otrzymujemy od nich właśnie po dwa tytuły. Tym razem coś dla siebie znajdą zarówno fani uroczych niezależnych przygodówek, jak i nieco cięższych klimatów.

Zapowiadają od początku grą przeznaczoną na dziś jest Riverbond. W ten tytuł można grać samemu lub z przyjaciółmi – możliwa jest kooperacja do 4 graczy. Produkcja na pierwszy rzut oka wzbudza wprawdzie pewne skojarzenia z Minecraftem, lecz zapewnia jednak zupełnie inne emocje. Gracze wcielają się tu m w urocze postaci, aby pokonywać nie mniej uroczych przeciwników. Celem jest uwolnienie z niewoli przywódców baśniowych Ośmiu Krain. Dacie sobie radę? Jeśli tak – pora dobyć wokselowego miecza i rozwalić kilku przesłodkich bossów.

Drugą z propozycji utrzymano w całkowicie innym klimacie. Tym razem jest to Amnesia: Rebirth, czyli mroczny horror oparty na skradaniu. Główną bohaterką jest tu Tasi Trianon, która budzi się na pustyni i nie pamięta nic ze swojego życia. Postań musi odtworzyć swoje poprzednie działania i pozbierać strzępki wspomnień, aby dowiedzieć się, z jakim złem się mierzy. Co czai się w ciemnościach? Przekonacie się podczas rozgrywki.

Obie gry możecie odebrać za darmo na portalu Epic Games do 28 kwietnia 2022 do 16:59. O 17:00 zostaną bowiem zastąpione przez kolejne tytuły. Tym razem do naszych bibliotek trafią Just Die Already oraz surrealistyczne Paradigm.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie