Gry z najlepszą grafiką 2021 roku według ekspertów z Digital Foundry

Gry z najlepszą grafiką 2021 roku według ekspertów z Digital Foundry
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Specjaliści z Digital Foundry wybrali najładniejsze gry 2021 roku. Ich lista może wydawać się nieco zaskakująca, ale skupiono się nie tylko na warstwie wizualnej, ale też ich wydajności i działaniu.

Jakie gry 2021 dopracowały warstwę wizualną niemal do perfekcji? Oto lista!

Digital Foundry wybrało gry z przepiękną grafiką

Digital Foundry to eksperci analizujący gry wideo pod kątem użytych w nich technologii, wykorzystanych pomysłów, optymalizacji oraz szczegółowości grafiki. Często zabierają się za studiowanie portów i dzięki ich filmom wiemy, kiedy twórcom udało się dostarczyć dopracowany technologicznie tytuł.

DF postanowili wybrać gry z najpiękniejszą grafiką 2021 roku. Ich lista to aż 11 pozycji. Warto jednak pamiętać, że choć pierwsze skrzypce gra tu oprawa wizualna, to wciąż specjaliści opierali się także na wydajności i autorskich pomysłach deweloperów. Dlatego też Returnal znalazł się na trzecim miejscu – zdaniem DF gra nie tylko wygląda świetnie, ale granie w nią w 60 FPS jest czystą przyjemnością.

Top 11 najładniejszych gier 2021 według Digital Foundry:

 1. Ratchet & Clank: Rift Apart
 2. Lego Builder’s Journey
 3. Returnal
 4. Forza Horizon 5
 5. Metro Exodus (Enhanced Edition)
 6. Guardians of the Galaxy
 7. Deathloop
 8. Metroid: Dread
 9. The Ascent
 10. Resident Evil: Village
 11. Kena: Bridge of Spirits

Niektóre wybory nie powinny nikogo dziwić, bowiem wiele ze wspomnianych tu tytułów wygląda naprawdę fantastycznie. DF wyjaśnia, że najnowszy Ratchet & Clank to tytuł niemal perfekcyjny graficznie. Liczba detali, płynność i efekty mogą przyprawić o zawroty głowy w pozytywnym tych słów znaczeniu.

Co na drugim miejscu robi gra z Lego? Otóż zastosowany w niej Ray Tracing powoduje, że to nie tylko jedna z najpiękniejszych gier 2021 roku, ale gwarantuje niemal fotorealistyczną rozgrywkę. Pełne podsumowanie i wyjaśnienie wybranych produkcji znajdziecie poniżej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie