Gry na PS5 i Xbox Scarlett. Oto pierwszy tytuł od BioWare, który może zawitać na next-genach

Właśnie dowiedzieliśmy się, że nadchodzący Anthem będzie prawdopodobnie grą nie tylko dla obecnych konsol, lecz może pojawić się na PS5 i Xbox Scarlett.

Chad Robertson, szef usług sieciowych BioWare, przyznał we wpisie na Twitterze, że postęp rozgrywki z Anthem będziemy mogli przenosić między obecną, a nadchodzącą generacją konsol – czytamy na łamach serwisu Gamerevolution. Oznacza to, że deweloper myśli przyszłościowo o swojej grze i jeśli ta przyjmie się na obecnych platformach, to wyląduje również na PS5 i konsolach z rodziny Xbox Scarlett.

Anthem z dużą szansą na PS5 i Xbox Scarlett

Jeden z użytkowników Twittera zapytał odnośnie Anthem: Czy będziemy w stanie przenosić pliki zapisu gry po aktualizacji sprzętu do konsol nowej generacji? Chad Robertson odpowiada krótko: Zawsze.

Niestety nie ujawniono nic poza tym stwierdzeniem, lecz bardzo możliwe, że Anthem będzie grą międzygeneracyjną. Wspominał o tym pośrednio kilka dni temu również producent Anthem, czyli Scylla Costa, który mówił o potencjale portu na next-geny.

Chad Robertson zaznaczył również na Twitterze, że BioWare ma dalekosiężne plany na wsparcie Anthem, co w sumie potwierdza to, co wcześniej usłyszeliśmy od wiceprezesa EA Patricka Soderlunda, który stwierdził, że Anthem będzie początkiem “10-letniej podróży” dla BioWare i EA. Port Anthem na PS5Xbox Scarlett jest zatem naprawdę bardzo prawdopodobny.

Data premiery Anthem została wyznaczona na 22 lutego, kiedy to tytuł wskoczy na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Już dzisiaj możemy spojrzeć na premierowy trailer, który ma zachęcić niezdecydowanych do kupna gry.

Wyzwól swoją siłę – wskocz do jednego z czterech javelinów i staw czoła światu pełnemu niebezpieczeństw. Połącz siły ze znajomymi, aby sprostać największym wyzwaniom – takim krótkim opisem BioWare prezentuje poniższy filmik.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.