GRID 2019 opóźniony. Jest nowa data premiery

Niestety, GRID nie przyjedzie do nas we wrześniu. Studio Codemasters wyznacza nowy termin premiery gry.

Studio Codemasters właśnie ogłosiło (dzięki DSO Gaming), że najnowsza gra wyścigowa GRID zalicza opóźnienie. Dotychczas deweloper planował, że zagramy w ten tytuł 13 września, jednak ta data jest już nieaktualna.

GRID – data premiery – 11 października 2019

Debiut wyścigów został opóźniony o miesiąc, zatem zagramy w dniu 11 października tego roku. Powód obsuwy? Wygląda na to, że Codemasters chce przedłużyć kampanię marketingową tytułu, choć za oficjalnym tłumaczeniem kryje się zapewne dbałość o wykończenie produkcji oraz ostatnie szlify.

Przypominamy, że GRID zmierza na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Pościgamy się, siadając za kierownicą ponad 70 samochodów, w tym 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 czy Pontiac Firebird Modified

Wyścigi odbędą się na czterech kontynentach. Pojawimy się m.in. w Chinach (Szanghaj), Malezji (Sepang), Japonii (Okutama), Wielkiej Brytanii (Silverstone), Hiszpanii (Barcelona), Stanach Zjednoczonych (San Francisco i Indianapolis), Kubie (Hawana) oraz Australii (Sydney).

GRID ma się odznaczać realistycznym systemem obrażeń, który wpłynie nie tylko na wygląd, lecz również na wydajność prowadzonych pojazdów. Wyścigi wyposażono także w system „nemezis”, dzięki któremu kierowcy AI będą próbowali zemścić się na graczach np. za to, że puknęliśmy ich niby przypadkiem na zakręcie i wypadli z trasy. Do tego zobaczymy mechanikę nagradzającą umiejętną jazdę – jeśli będziemy dobrzy, otrzymamy specjalne punkty, a za nie rozwiniemy nasze konto kierowcy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: