Odkryto kody do Gran Turismo na PSP. Po 14 latach od premiery!

Gran Turismo PSP
Mobile Newsy Retro

Czy jesteśmy w stanie dowiedzieć się czegoś nowego o grze, która wyszła w 2009 roku? Najwyraźniej tak, wszak wasz wzrok skierowany został na news traktujący o grze jeszcze z czasów PSP. Jeden z naprawdę zajawionych graczy odkrył, że popularna gra wyścigowa Gran Turismo pozwala graczom na korzystanie z kodów. Cóż, lepiej późno, niż wcale, prawda? Nawet o kilkanaście lat.

Gran Turismo na PSP z kodami? Nowe odkrycie

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że przyjdzie mi pisać news o grze z PSP w 2023 roku. I to w samej jego końcówce! Okazja jest jednak niebywała, bo pewien gracz i fan serii dokonał ciekawego odkrycia. Postanowił on sprawdzić, czy kod źródłowy gry zawiera jakieś ciekawe skrypty sugerujące możliwość występowania w grze specjalnych kombinacji i skrótów klawiszowych. Po przeskanowaniu kodu programem GTAdhocToolchain zauważył, że coś jest na rzeczy.

W skryptach autor pomysłu znalazł dwa zestawy kombinacji znaków, które potencjalnie mogły służyć jako kody do gry. Oznaczenia poszczególnych klawiszy były zakryte, ale i tę tajemnicę udało się odkopać. Okazało się, że faktycznie, w grze są kody — ale ich wpisanie wymaga nie lada zręczności, dodatkowych palców lub drugiej osoby, która mogłaby nam pomóc wpisać odpowiednie kombinacje.

Co dają kody w ścigałce na PSP? Pierwszy z nich zasila konto gracza sumą 99 milionów kredytów, drugi dodaje do garażu wszystkie dostępne w grze samochody — a tych jest ponad 800. Jednak wpisywanie kombinacji jest szalenie trudne. Trzeba zacząć od jednoczesnego naciśnięcia i przytrzymania klawiszy Start, Select i przycisku na grzbiecie. Teraz dopiero możemy przejść do wpisywania kombinacji. Wszystko ze wciąż wciśniętymi trzema przyciskami!

Jeżeli chcecie przetestować kody, to najłatwiej będzie poprosić kogoś o pomoc. W innym wypadku sztuka ta może okazać się niewykonalna, chyba że akurat tak się składa, że macie sporo dodatkowych palców, czy też dłoni. O ile wasze PSP jeszcze działa. Moje już dawno wyzionęło ducha.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie