Gracze krytykują męsko-żeńskie drużyny w EA Sports FC 24. Twórcy im odpowiadają

EA Sports FC24 krytykowane przez męsko-żeńskie drużyny
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Graczom nie spodobała się idea łączenia kobiecych i męskich zawodników w EA Sports FC 24 w trybie Ultimate Team. Twórcy postanowili to wyjaśnić.

Po ostatnich pokazach EA SPorts FC 24 gruchnęła dość zaskakująca wieść dla wielu fanów serii FIFA. Ta, jak wiadomo, doczekała się poważnych zmian i nowej nazwy, ale w swoim “sercu” to praktycznie wciąż ta sama seria. Tyle że jedną z nowości będzie możliwość łączenia kobiecych i męskich zawodników w trybie Ultimate Team. Nikt chyba nie poczuje się zaskoczony, jeżeli wspomnę, że pomysł ten bardzo nie spodobał się wielu fanom. Ci twierdzą, że EA w ten sposób “niszczy” wirtualną symulację piłki nożnej i “odchodzi od ducha sportu”. Czy aby na pewno?

EA Sports FC 24 z pierwszymi kontrowersjami

Nowość pozwoli na tworzenie mieszanych drużyn i zestawienie przeciwko sobie (lub ramię w ramię) kobiet i mężczyzn. Dla wielu to wręcz niedopuszczalna kwestia. Niektórzy argumentują to faktem, że tak po prostu nie wygląda piłka nożna. Dlatego też John Shepherd, wiceprezes i producent wykonawczy w Electronic Arts postanowił wyjaśnić te wątpliwości w rozmowie z IGN.

To coś, nad czym naprawdę głęboko się zastanawialiśmy. Czujemy, że możemy odegrać naprawdę ważną rolę w rozwoju tego sportu, przedstawiając go wszystkim naszym fanom. Jesteśmy przekonani, że chcemy zjednoczyć świat wokół piłki nożnej. Ultimate Team jest do tego świetnym miejscem. Jest to tryb, w którym możesz zbudować swój fantastyczny zespół z różnymi narodowościami, różnymi ligami, różnymi klubami.

– wyjaśnia Shepherd

Shepherd podkreśla również, że zespołowi przyświeca cel łączenia wszystkich fanów i fanek sportu, niezależnie od ich płci, tożsamości czy czegokolwiek. Dlatego też twórcy zadbali o balans Ultimate Team – zawodnik i zawodniczka mogą mieć te same statystyki (wagę, wzrost, atrybuty itp.), więc radzić sobie będą równie dobrze na wirtualnym boisku. Tłumaczą, że jest wielu męskich zawodników i niższym wzroście czy wadze, którzy potrafią zrównać się z “silniejszymi” rywalami.

Producent gry Sam Rivera zaznaczył także, że tryb Ultimate Team należy postrzegać jako “fantasy”, w którym “dzieje się piłka nożna w fantastycznym wydaniu”. Fani realistycznych zasad mogą wciąż znaleźć wiele dobrego, m.in. w trybie Kick Off, w którym klub stanie przeciwko klubowi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie