Kultowa gra za darmo. Z okazji 20-lecia serii do odebrania jest Splinter Cell

Splinter Cell Remake z gigantyczną rewolucją | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Od dziś dostępna jest do odebrania kolejna gra za darmo. Tym razem nie chodzi jednak o Epica czy Steam, a o Ubisoft Store i darmowe Splinter Cell.

Wczoraj serii Tom Clancy’s Splinter Cell stuknęło 20 lat! To wielki moment, choć z drugiej strony dziś wydaje się to dość… smutne. Wiecie, nowej gry z serii nie dostaliśmy od 2013 roku (to już prawie 10 lat!), a Blacklist i tak nie był aż tak wyjątkową produkcją. Jako fan nie mogę doczekać się remake’u pierwszej odsłony. Ta, nawiasem mówiąc, dostępna jest aktualnie za darmo.

Kultowa gra za darmo

Ubisoft postanowił świętować rocznicę w wyjątkowy sposób i teraz każdy bez żadnych opłat może skorzystać z możliwości odebrania darmowego Splinter Cella z 2002 roku. Gra oryginalnie wyszła wyłącznie na konsolę Xbox, ale później doczekała się swoich portów na sprzęt od Sony i PC. Dziś nie sposób zaprzeczyć temu, że gra zmieniła oblicze gamingu, a przynajmniej w gatunku skradanek i gier akcji.

Splinter Cell miał wszystko, czego potrzebuje dobra opowieść o szpiegach. Tajna organizacja Trzeci Eszelon prowadzi swoje zatajone działania, a gracz jako charyzmatyczny Sam Fisher jest ich człowiekiem “w terenie”. Choć tytuł ma już 20 lat, do dziś wiele jego elementów imponuje. Grafika może i jest kanciasta, ale takie oświetlenie i niektóre detale ciężko znaleźć nawet dziś. To kawał gamingowej historii, który po prostu wypada znać. Aby odebrać produkt, należy udać się na Ubisoft Store.

Ubisoft od lat potwierdza, że nie zapomniało o Samie, ale ten trafiał do innych gier firmy, jako postać wspomagająca. Pełnoprawnej produkcji Splinter Cell trochę nie było, ale istnieje spora szansa, że nadchodzący remake to zmieni.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie