Ta gra za darmo na PS5 i PS4 po cichu podbiła PS Store

PlayStation też chce skończyć z ekskluzywnością | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5

W lutym pojawiła się nowa gra za darmo na konsole PlayStation i choć to “maleństwo”, zyskało ogromną popularność. Gracze szaleją na punkcie tego indyka z prostego powodu.

Gra za darmo zawsze kusi, lecz zazwyczaj spodziewamy się czegoś wielkiego. Jednak nie ma się co oszukiwać, duzi deweloperzy nie mają w zwyczaju rozdawania swoich tytułów, robią to natomiast mniejsze płotki. Jednym z nowych nabytków “za darmo” stała się niepozorna gra na PS5 oraz PlayStation 4, o której pisaliśmy 16 lutego. Właśnie wtedy przeszła ona na model free-to-play, podczas gdy wcześniej kosztowała kilkanaście złotych. Efekt? Pobiła m.in. Horizon Zero Dawn.

Gra za darmo – Ping Redux zaskoczył i zdobył popularność

Odkąd Ping Redux stał się darmowy, liczba graczy wzrosła o 32,34% – informuje serwis truetrophies. Dodaje, że dzięki niedawnemu napływowi graczy na PS5 i PS4, Ping Redux przewyższa obecnie takie gry jak Horizon Zero Dawn, Remnant II, Prince of Persia The Lost Crown i kilka innych solidnych tytułów PlayStation. To bardzo duży wyczyn jak na tytuł, gdzie przez większość poziomów grasz w ponga/brickbreakera.

Powód popularności tytułu jest jeden. Nie jest nim to, że dostaliśmy coś za darmo, ani też to, że to kapitalny tytuł i wszyscy pocinają w ponga. Fakt jest taki, że Ping Redux to bardzo łatwy sposób na zdobycie platynowego trofeum, a jak wiadomo, za takimi pucharkami szaleje wielu graczy.

Trofea w Ping Redux są banalnie proste. Należy po prostu przejść wszystkie światy w grze i pokonać wszystkich bossów. Dodatkowo musimy zginąć 1000 razy, odbić piłeczkę 4000 razy i wystrzelić ją ponad 750 razy. No i platynka na koncie! Też się skusiliście? Jeśli jeszcze nie, to podajemy jeszcze raz link do pobrania gry:

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie