Ta gra za darmo na PS4 i PS5 pojawiła się znikąd. Przebiła duże premiery ostatnich dni

LittleBigPlanet 3 - Sony zabiło grę na dobre | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5

Zaskakujące, jak wielu graczy postanowiło pobrać niepozorny tytuł z PS Store. Rozdawana niedawno, i wciąż dostępna, gra za darmo zdobyła większe zainteresowanie niż Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 czy Robocop Rogue City.

To naprawdę zdumiewające, że z jednej strony duża część graczy narzeka na mierne indyki rozdawane za free, a z drugiej takie tytuły potrafią przyciągnąć do siebie ogromnie dużo osób. Dokładnie tak było z Halloween Puzzle, o którym pisaliśmy pod koniec października. Gra była rozdawana z okazji Halloween, lecz wielu śmiało się, że wstyd coś takiego pobierać. Ga dosłownie znikąd stała się jednak niezwykle popularna. Lecz nie zadziałało tutaj jedynie magiczne hasło “gra za darmo”, lecz również “łatwa platyna”. Mieszanka wybuchowa.

Gra za darmo na PS4 i PS5 – Halloween Puzzle jednak dało radę

Jeśli chcecie pobrać ten tytuł, jest on wciąż dostępny (pod tym adresem w PlayStation Store). Możecie to zrobić, by zdobyć łatwą platynę w godzinkę, lub po prostu z ciekawości. Warto wspomnieć, że tytuł jest pozbawiony jakichkolwiek mikropłatności. Posiada jedynie DLC z awatarami w cenie 20 zł, ale nie musimy go kupować by wykręcić platynowe trofeum.

O popularności Halloween Puzzle pisze serwis truetrophies, który co tydzień zbiera dane z 3,2 miliona aktywnych kont PSN. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że opisywana darmoszka zgromadziła wystarczającą liczbę graczy w ciągu tygodnia, aby stać się 67. najczęściej ogrywaną produkcją na konsole PlayStation (w tygodniu kończącym się w niedzielę, 5 listopada 2023 r.). A co jeszcze ciekawsze, tym samym Halloween Puzzle posiadało o 7,41% więcej aktywnych graczy w tym samym okresie niż Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1. Darmowa gra przebiła również niedawne premiery Robocop Rogue City o 39,18% i w Star Ocean The Second Story R o 45,12%.

To oczywiste, że popularność halloweenowej gry logicznej nie wynika z jej jakości. Przecież to “tania” podróbka gier karcianych typu Memory. Jednak jak widać, wśród posiadaczy konsol PlayStation 5 i PS4 jest wiele osób łakomych na platyny, którzy po prostu skorzystali z kolejnej okazji na pucharek.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie