Odbierajcie tę świetną grę za darmo na Steam, bo wkrótce trzeba płacić

Odbierajcie tę świetną grę za darmo na Steam, bo wkrótce trzeba płacić
Gry za darmo Newsy PC

Nowa gra za darmo na Steam przestanie być tytułem free-to-play i stanie się płatna. Lepiej ją odebrać, bo mówimy o naprawdę ciekawej rozgrywce.

Na naszym tagu o grach za darmo znajdziecie wiele ciekawych (lub nieco mniej) tytułów, które po prostu warto przypisać do konta. Niektóre z nich – jak omawiany poniżej przykład – to pozycje free-to-play, które stracą ten status i będą wymagały uiszczenia za nie niewielkiej płatności.

Gra za darmo na Steam dla fanów klasyki arcade’u

Haunted Arcade to naprawdę fajna pozycja, którą przypisałem do konta jeszcze w trakcie weekendu i spędziłem z nią kilka miłych chwil. Jestem zaskoczony, bo to solidny tytuł, przemawiający do fanów klasyki, czarujący swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem, który wręcz wylewa się z ekranu. I nie uważam tak tylko ja, bo na Reddicie również znajdziecie sporo pozytywnych ocen. Ba, nawet na Steam pozycja cieszy się “pozytywnymi” notami.

Haunted Arcade jest tytułem free-to-play, ale tylko i wyłącznie w okresie wczesnego dostępu. Pozycja od Haunted Pixels trafiła tam 8 maja, a w sekcji informacji o zmianach EA znajdziemy notkę, iż gra “ma być darmowa przez cały okres wczesnego dostępu, a po premierze pełnej wersji gry będzie kosztować niewielką sumę”. Znaczy tyle, że przez kolejne 3-4 miesiące tytuł zgarniecie bez opłat na zawsze, ale gdy tylko pojawi się wersja 1.0, trzeba będzie płacić.

Jeśli jednak odbierzcie ten produkt teraz, już na zawsze pozostanie w Waszej bibliotece i nie będziecie musieli płacić. A warto to zrobić, bo mało która gra tak fajnie i przyjemnie relaksuje.

W grze trafiamy do nawiedzonego salonu arcade, w którym musimy pokonywać rekordy tajemniczego ducha i poznać jego przeszłość. Całość utrzymana jest w estetyce ręcznie rysowanych lokacji 3D, a całość ma budzić nostalgię za podobnymi salonami z lat 80. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na śrubowaniu wyników w kolejnych grach, ale zaufajcie mi – to dobrze spędzony czas.

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie