Nowa gra za darmo na Steam. Wcześniej trzeba było płacić

Nowa gra za darmo na Steam. Wcześniej była płatna | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Monstrum 2 to kontynuacja dość ciepło przyjętego horroru dla pojedynczego gracza. Tym razem jednak twórcy przewidzieli zabawę dla wielu osób.

Ja wiem, że tytuł ten na free-to-play przeszedł już jakiś czas temu, bo pod sam koniec lutego. Z jakiegoś jednak powodu wiele osób ominęła ta informacja, więc warto przypomnieć o tym nawet teraz. Szczególnie że gra na zawsze będzie już dystrybuowana w formule free-to-play, więc wcale nie trzeba się spieszyć.

Nowa gra za darmo na Steam wcześniej była płatna

Team Junkfish to producenci całkiem udanego i niezwykle klimatycznego survival horroru Monstrum. Akcję gry osadzili na opuszczonym statku towarowym, po którym grasują demoniczne stwory. Gra zaskarbiła sobie miłość wielu fanów grozy, głównie ze względu na proceduralnie generowane poziomy, mocny klimat zaszczucia i grozy oraz dopracowane AI wzorowane niejako na Alien: Isolation.

Z “dwójką” nie poszło jednak ta świetnie, bo gra zdobyła jedynie “mieszane” opinie w serwisie Valve. Wszystko głównie przez to, że twórcy znacząco odeszli od formuły, oferując tym razem zabawę dla wielu osób. Efekt może spodobać się graczom, którzy cieszą się rozgrywką ze znajomymi, ale w innym przypadku lepiej po prostu wrócić do “jedynki”. Chyba że nie chcecie wydawać pieniędzy. Wtedy lepiej ograć “dwójkę”, bo od niedawna dostępna jest jako gra za darmo.

Mieliśmy nadzieję, że aktualizacje zawartości pomogą również przyciągnąć więcej aktywnych graczy, aby ułatwić dobieranie graczy, ale niestety tak się nie stało i podjęto trudną decyzję o zaprzestaniu rozwoju gry w lipcu 2023 roku, aby skupić nasze wysiłki na nowych projektach. Mamy nadzieję, że dzięki udostępnieniu Monstrum 2 za darmo dla wszystkich na Steam, gry będą łatwiejsze do znalezienia, a nasi obecni gracze będą mogli spędzać więcej czasu na Sparrow Lock i faktycznie grać w grę.

– informują twórcy

Deweloperzy nie ukrywają więc, że projekt nie zdobył takiego zainteresowania i jest po prostu za mało graczy. Być może free-to-play przekona ich do siebie lepiej. Ci, którzy kupili tytuł, mogą liczyć na zastrzyk waluty premium do cyfrowego sklepu w grze. Reszta może udać się na kartę tytułu, aby go przypisać do konta.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie