Ostatnie godziny na odebranie gier za darmo z Epic Games Store

Gra za darmo - Epic Games Store - Zaginięcie Ethana Cartera
Newsy PC

Gra za darmo to coś, co uwielbiają wszyscy gracze. A co jest od tego lepsze? Oczywiście, że aż dwie gry za darmo. Wujek Epic w ubiegły czwartek udostępnił dwa ciekawe tytuły, w tym polski hit, który swego czasu był uważany za jedną z najładniejszych produkcji na rynku.

Uwaga – omawiane prezenty możecie zgarnąć jedynie do godziny 16:59 tego czwartku. Minutę później wejdą już kolejne produkcje do odebrania, dlatego warto jeszcze dziś nieco wcześniej zalogować się do Epic Games Store. W końcu lepiej zgarnąć więcej gier, niż zgarnąć mniej, a nóż widelec może kiedyś będziecie chcieli je nadrobić.

Pierwsza gra za darmo to Rogue Legacy. To pixel-artowy „rogalik”, w którym akcja dzieje się w losowo generowanym zamku. Przechadzając się po kolejnych pomieszczeniach, należy pokonywać najróżniejszych przeciwników i nie dać zabić groźnym pułapkom. Jedną z ciekawszych mechanik jest ta związana właśnie z ginięciem. W momencie odejścia z tego świata gracz wybiera jednego z 3 potomków swojego już zmarłego bohatera. Co ciekawe, każdy z nich ma jakąś wadę wrodzoną, która wpływa na rozgrywkę.

Drugą grą za darmo jest Zaginięcie Ethana Cartera, czyli jedna z najładniejszych gier z 2015 roku. Jej twórcy to rodzime The Astronauts, które możecie kojarzyć z obecnie rozwijanej produkcji o tytule Witchfire. W pierwszej grze wymienionego studia wcielacie się w detektywa, który próbuje rozwiązać zagadkę zniknięcia tytułowego chłopca. Podczas ogrywania tytułu natraficie na wiele paranormalnych zjawisk, a Waszym głównym zadaniem będzie poskładanie całej historii w całość przy pomocy śladów, które odnajdziecie na swojej drodze.

A co dziś zostanie udostępnione na Epic Games Store? Lekko zmieniły się plany względem ogłoszeń z ubiegłego tygodnia. Oprócz zapowiedzianego wcześniej Insurmountable do zgarnięcia będzie także XCOM 2. W przeszłości zdarzało się tak, że po pewnym czasie do planów rozdawniczych Epica dochodziła kolejna produkcja lub te ulegały całkowitej zmianie. Spodziewajcie się po godzinie 17:00 osobnego newsa z przypomnieniem o następnych produkcjach do zgarnięcia.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie