Wyjątkowo dobra gra za darmo do odebrania. Dla fanów mrocznych klimatów

Gra za darmo w Epic Games Store. Wyjątkowa dobra pozycja
Newsy PC

W Epic Games Store dostępna jest już nowa gra za darmo do odebrania. Jest nią Grime, czyli tytuł, obok którego lepiej nie przejść obojętnie.

Większość graczy, gdy ktoś użyje słów “bardzo dobra gra”, kojarzy to z wielkimi hitami AAA. Problem w tym, że dziś jakość nawet największych premier (chociażby Redfall jako koronny przykład) często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto czasami zainteresować się pozycjami od indie deweloperów. Jedna z takich pozycji dostępna jest właśnie na Epic Games Store do odebrania za darmo.

Nowa gra za darmo w Epic Games Store

Oczywiście jakość gier niezależnych też nie zawsze jest wzorowa. Co prawda ostatnio pisałem o 33 grach dostępnych do odebrania na Steam, ale raczej większość z nich przemówi do nieco specyficznego odbiorcy. Tym razem, w przypadku nowej oferty Epica, polecam spróbować każdemu. Szczególnie jeżeli jest się fanem mrocznych klimatów i metroidvanii. Jeżeli nie, co szkodzi spróbować?

Grime, bo o tej grze mowa, okazała się bardzo dobrym połączeniem platformówki, metroidvanii, RPG-a i gry akcji. Tytuł może zachwycić od pierwszej chwili, gdy tylko spojrzymy na zwiastun. Grafika przypomina nieco Scorn, gdyż twórcy i tutaj wzorują się na dziełach Gigera czy estetyce biohorroru. Jest mrocznie i posępnie, ale na uwagę zasługuje przede wszystkim rozgrywka. Grime oferuje sporo skakania, zwiedzania lokacji i siekania przeciwników żyjącą bronią, która jest w stanie wytworzyć… czarne dziury. Brzmi ciekawie? Więc polecam udać się na stronę gry w sklepie EGS i przypisać pozycję za darmo.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już za tydzień odbierzemy Train Valley 2. To miły dla oka builder, w którym zaprojektujmy i zbudujemy tory kolejowe na wielu różnorodnych mapach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie