Gothic Remake na PS5, Xbox Series X i PC. Grę zrobi nowe studio

Gothic Remake na PS5, Xbox Series X i PC. Grę zrobi nowe studio
Newsy PC PS5 Xbox Series

THQ Nordic ma dobre wieści dla osób, którym spodobał się Gothic Playable Teaser, czyli demo odświeżonej gry Gothic. Powstanie pełna wersja, już na PS5, Xbox Series X oraz oczywiście na PC. Premiera jednak odległa.

Pod koniec zeszłego roku na Steam pojawił się Gothic Playable Teaser, który zebrał w większości pozytywne opinie wśród raczy. THQ Nordic chciał taką wersją demo obczaić, czy jest sens robienia pełnego remake’u kultowego Gothic. Gracze wypowiedzieli się w specjalnej ankiecie oraz na licznych forach. Są na TAK.

Gothic Remake jednak powstanie

Dwa miesiące po wydaniu Gothic Playable Teaser, wydawca THQ Nordic ogłosił, że utworzy nowe studio z siedzibą w Barcelonie, aby rozpocząć produkcję pełnej gry Gothic Remake dla „konsol nowej generacji” i komputerów PC – czytamy na łamach serwisu Gematsu. Data premiery nie została ogłoszona, ale THQ Nordic potwierdza, że tytuł na pewno nie zostanie wydany w 2020 roku. Warto wspomnieć, że zaraz po wypuszczeniu teasera, na karcie produktu widzieliśmy datę grudzień 2021, która później została zmieniona na grudzień 2019. Kto wie, może koniec 2021 roku jest wstępnym terminem premiery pełnego remake’u?

Gothic Playable Teaser został stworzony przez mały zespół THQ Nordic Barcelona, który teraz zostanie powiększony i zajmie się produkcją pełnej gry. Osoby, które ograły teaser, podzieliły się wieloma opiniami dotyczącymi tego, co chciałyby zmienić w pełnej wersji. Deweloper ma brać takie sugestie pod uwagę, a jedną z nich jest bardziej gęsty i mniej kolorowy świat.

Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie opracowania pełnej wersji Gothic Remake, która pozostanie tak wierna, jak to możliwe, oryginalnemu doświadczeniu i przeniesie klimatyczny świat Gothic na nową technologię, unowocześniając niektóre mechanizmy rozgrywki – podkreśla Reinhard Pollice z THQ Nordic.

Dotychczas w Gothic Playable Teaser zagrało ponad 180 000 graczy. Na podstawie 43 tys. wypełnionych ankiet i ponad 9 tys. recenzji na Steam, THQ Nordic wylicza, że 94,8% graczy chce pełnego remake’u.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie