Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 komentarze

Premiera PS5 i nowej konsoli Xbox, a później koniec. Ubisoft o przyszłości grania

Podczas gdy gracze z mniejszym lub większym zapałem śledzą wszystkie informacje na temat następnej generacji konsol, szef Ubisoftu wysuwa tezę, że być może po raz ostatni będziemy czekać na premiery nowych konsol. 

Premiera PS5 i nowej konsoli Xbox

Premiera PS5 nastąpi – według spekulacji oraz nieoficjalnych doniesień – w 2019 lub 2020 roku. Nowa konsola Xbox – tutaj również nic oficjalnego – ma pojawić się na rynku w 2021 roku. Jeden z największych wydawców i deweloperów branży twierdzi, że będą to ostatnie generacje konsol w znaczeniu, jakie teraz znamy.

PS6 i kolejny Xbox wyparte przez chmurę

Według założyciela Ubisoftu i dyrektora generalnego, Yvesa Guillemota, następna konsola Xbox (Xbox One X 2?) i konsola PlayStation (PS5) mogą być ostatnią generacją, po której marki porzucą tradycyjne wydawanie kolejnych sprzętów i zamienią to w kompletny system oparty na chmurze, działający na zasadzie choćby PlayStation Now.

Myślę, że zobaczymy kolejną generację, ale jest duża szansa, że ​​krok po kroku będzie coraz mniej sprzętu – powiedział Guillemot serwisowi Variety.

PS5 i Xbox One X 2 mogą być ostatnim konsolowym cyklem

Sądzę, że z czasem streaming stanie się bardziej dostępny dla wielu graczy i sprawi, że nie będzie trzeba posiadać dużego sprzętu w domu (…) Będzie jeszcze jedno pokolenie konsol, a potem będziemy streamować, wszyscy – uważa szef Ubisoftu.

Ciekawe, czy taki scenariusz rzeczywiście się sprawdzi. Zanim się o tym przekonamy na własnej skórze, minie sporo czasu. Jeśli PS5 i nowy Xbox zadebiutują powiedzmy w okolicach 2020 roku, z pewnością będą wspierane przez producentów przez kilka dobrych lat i dopiero po tym możemy usłyszeć, że wszystko przenosi się w chmurę. Koniec z kupowaniem gier, koniec pudełek na półeczkach i tylko abonament na usługę? Jak widzicie się w takiej przyszłości?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%