Google i nowa konsola. Pokazano filmik przed DGC 2019, Jade Raymond wiceprezesem firmy

Jeszcze tylko kilka dni i przekonamy się, co kombinuje Google. Korporacja zaprezentuje nową konsolę lub usługę, a przedsięwzięciem może pokierować Jade Raymond, czyli producentka pierwszych części Assassin’s Creed, Watch Dogs oraz Battlefront II.

Zbliża się wielki dzień dla Google i mamy nadzieję, że będzie to również wielki i znaczący dzień dla graczy z całego świata. Google ma bowiem zamiar pokazać 19 marca, podczas Game Developers Conference (DGC 2019) w San Francisco, w jakim stylu zamierza wejść na rynek gier. Dzisiaj mamy zwiastun oraz wiadomość, która świadczy o tym, że korporacja poważnie traktuje swoje plany. Jade Raymond została bowiem wiceprezesem Google.

Konsola Google i Jade Raymond = sukces?

Jade Raymond przekazała informację o swoim nowym stanowisku pracy osobiście, za pośrednictwem Twittera. Nie rozpisywała się zanadto, ponieważ wierzymy, że czas na szczegóły nadejdzie już podczas GDC 2019. Wcześniej Jade Raymond pracowała ostatnio w Electronic Arts i przez długi czas po odejściu z firmy nie dawała znaku, co dalej zrobi ze swoja karierą. Teraz przekazuje: Naprawdę się cieszę, że w końcu mogę się tym podzielić. Dołączyłam do Google’a jako wiceprezes!

Jednocześnie Google prezentuje teaser swojego wystąpienia na GDC 2019. Jest on dosyć wymowny i widać, że skierowany do graczy. Zero gadania, tylko tajemnicze światło na końcu korytarza lub drogi. W tym świetle kryje się ponoć nowa konsola Google, której kontroler (w prototypowej wersji) mogliśmy niedawno zobaczyć. Projekt jest do bólu zachowawczy, co może świadczyć o tym, że Google nie sili się na rewolucję, lecz stawia na sprawdzone rozwiązania.

Nie będziemy zaskoczeni, jak konsola Google będzie mocno powiązana ze streamingiem. Warto przypomnieć, że ujawniony w zeszłym roku Project Stream umożliwia udostępnianie rozgrywki w przeglądarce Chrome. Mogliśmy już przekonać się, jak to działa, na przykładzie Assassin’s Creed Odyssey.

Zatem streeming, konsola i… Jade Raymond. Prawdopodobnie to ona obejmie dowodzenie nad działem w Google, który ma zająć się grami i nową platformą.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: