Spór o pulchnego Thora z GoW Ragnarok trwa w najlepsze. Głos zabrał ekspert od ciężaru

God of War Ragnarok - potencjalny rozmiar gry na PS4 może zaskoczyć
PS4 PS5

Znany trójboista odniósł się do wyglądu Thora w God of War Ragnarok. Sportowiec wyjaśnia, dlaczego postać wygląda tak, jak powinna.

Serwis The Sixth Axis skontaktował się z trzykrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, Darrenem McCormaciem, aby raz na zawsze rozstrzygnąć spór o to, czy Thor z nadwagą ma w ogóle sens. McCormac powiedział wprost, że Thor wygląda dokładnie tak, jak powinien wyglądać potężny bóg w ciele wojownika.

Czy nam się to podoba, czy nie, Thor z God of War jest szczytem męskich możliwości.
Dlaczego tak twierdzę? Jeśli jesteś zawodnikiem sportów siłowych, istnieje korelacja pomiędzy masą (ciała zawodnika – red. ) a siłą. W podnoszeniu ciężarów, najbardziej konkurencyjne klasy to te poniżej 100 kg i poniżej 110 kg – faceci, którzy podnoszą wielokrotność swojej wagi ciała. To są duzi ludzie.

Faceci podnosząc największe ciężary będą często w klasie poniżej 125 kg, ale nie wszyscy będą mieli sześciopak, daleko (im – red. ) do tego. Będą mieli nad nim warstwę tłuszczu i wielki brzuch. (…).

– komentuje Darren McCormac dla The Sixth Axis

McCormac przywołał również parę przykładów, które pozwolą graczom lepiej zobrazować sobie to, że nie każdy siłacz musi posiadać wyrzeźbiony brzuch oraz smukłą sylwetkę.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, spójrzcie na dowolny ostatni skład World’s Strongest Man. Z chlubnym wyjątkiem Mariusza Pudzianowskiego, zawodnicy WSM to wielkoludy z potężnymi brzuchami, wielkimi bebechami, które dają im dobry środek ciężkości.

Czy nazwałbyś Toma Stoltmana (zwycięzcę World’s Strongest Man 2021 – red. ) grubasem? A może jego brata, Luke’a? Albo kogokolwiek innego w składzie World’s Strongest Man? Ci ludzie są w szczytowej formie fizycznej – muszą być. Tak samo jak Thor.

– kontynuował

Według mnie McCormac świetnie podsumował cały spór. Trudno kłócić się z argumentami przywołanymi przez trójboistę. Choć niektórzy pewnie nadal będą się spierać o to, czy Thor z God of War Ragnarok wygląda tak, jak powinien.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie