God of War już nie jest “Only on PlayStation”. Gra wyjdzie na PC?

Gracze zauważyli mały szczegół, który może zwiastować wydanie God of War na PC. Po ogłoszeniu Horizon Zero Dawn na pecety już chyba nikt nie wątpi, że taki krok jest możliwy.

God of War na PC to wcale nie jest szalony pomysł, a spekulacje na temat tego, że Kratos jest kolejnym bohaterem, który opuści ekskluzywny pokład PlayStation, rozpoczęły się po zauważeniu na oficjalnej stronie gry malutkiego detalu.

God of War – Only on PlayStation

Przekreślenie zwrotu “Only on PlayStation” w powyższym nagłówku to nie przypadek, bo właśnie on zniknął z anglojęzycznej strony gry God of War na witrynie PlayStation. Zniknął tylko tam, ponieważ przy innych grach, jak Days Gone czy Bloodborne, nadal możemy go zobaczyć.

Społeczność graczy przypomina, że podobną sytuację mieliśmy przed ogłoszeniem Detroit: Become Human oraz Death Stranding na blaszaki, więc i tym razem rozległy się krzyki – God of War zmierza na PC!

Warto zaznaczyć, że nie wszędzie jednak zaktualizowano podstronę gry i tak na polskiej witrynie PlayStation nadal widzimy przy God of War dopisek “Tylko na PlayStation”.

PS5 straci ekskluzywne gry?

Dwa tygodnie temu Sony potwierdziło oficjalnie, że Horizon Zero Dawn zadebiutuje na PC i tytuł posiada już nawet kartę produktu na Steam. Teraz podobny los może spotkać God of War. Część fanów PlayStation ma zatem uzasadnione obawy, że ich sprzęt pozbędzie się ekskluzywnych gier podobnie jak Xbox.

Sony odniosło się do tych obaw na początku marca w następujący sposób:

Jesteśmy bardzo przywiązani do dedykowanego sprzętu, tak jak kiedyś. Nadal będziemy kontynuować ten kierunek. Jesteśmy również bardzo przywiązani do wysokiej jakości gier na wyłączność. Do mocnych narracyjnych produkcji dla jednego gracza. Jednocześnie będziemy bardzo otwarci na eksperymenty, na nowe pomysły. Po prostu chcąc sprawdzić, co zadziała. Myślę, że to także bardzo duża część DNA Worldwide Studios.

Powyższe słowa wypowiedział szef PlayStation Worldwide Studios, Hermen Hulst. Otrzymaliśmy jasną sugestię, że jeśli Horizon Zero Dawn przyjmie się na PC i dobrze się sprzeda, to kolejne gry – już z PS5 – mogłyby podzielić losy Aloy.

Nie będzie jednak sytuacji, że 100% gier z PS5 zobaczymy na Steam – podkreśla Sony. – Uspokajając niektórych graczy, wypuszczenie jednego własnego tytułu AAA na PC niekoniecznie oznacza, że ​​każda gra będzie teraz na PC. Moim zdaniem Horizon Zero Dawn doskonale pasował do tego konkretnego przypadku. Nie mamy jeszcze konkretnej daty premiery [wydania na PC] i jesteśmy w 100% zaangażowani w dedykowany sprzęt – zaznacza Hermen Hulst.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.