Oryginalna trylogia God of War ma dostać odświeżenie na PS5

God of War - oryginalna trylogia ma dostać odświeżenie na PS5
Newsy PS5

Nowe plotki mogą potencjalnie ucieszyć fanów oryginalnej trylogii God of War. Zdaniem popularnego insidera, możemy liczyć na kolekcję remasterów.

“Nowe” części God of War (czyli po prostu GoW z 2018 roku i Ragnarok) okazały się jednymi z najwybitniejszych gier ostatnich lat. Fani Kratosa ciepło przyjęli jego nowe przygody i nagły zwrot w kierunku przygodowych gier akcji nastawionych na fabułę. Nie ma więc mowy o pełnym nienawiści siekaniu wrogów. Bohater dorósł, ma syna, choć nadal potrafi być zadziwiająco krwawy. Nie jest to jednak nic kojarzonego z hack’n’slashami oryginalnych gier jeszcze z czasów PS2.

God of War Remastered Trilogy na PS5?

Teraz w sieci pojawiły się spekulacje, jakoby Sony miało szykować gratkę dla fanów kierunku starszych odsłon GoW. Nick Baker, znany insider, w jednym z ostatnich odcinków swojego podcastu wspomniał, że słyszał o tym, jakoby PlayStation 5 miało dostać odświeżoną kolekcję trylogii zapoczątkowanej przez God of War z 2005 roku. Jednocześnie dał do zrozumienia, że nie jest fanem kierunku nowych gier i bardzo cieszą go te niepotwierdzone rewelacje.

A kiedy usłyszałem, że to może się wydarzyć, powiedziałem mojemu przyjacielowi, który również uwielbia trylogię oryginalnych God of War, że to może się wydarzyć, a on był bardzo podekscytowany, gdy ja słyszałem, że możemy otrzymać oryginalną trylogię GoW zremasterowaną na PlayStation.

– stwierdził Baker

Baker dodaje, że nie wie, czy kolekcja ma trafić na rynek w 2024, czy w 2025 roku. Jednocześnie nie jest też pewien, czy mowa po prostu o remasterach, czy kolekcji remake’ów, choć to pierwsze wydaje się znacznie bardziej prawdopodobne. Możliwość poznania kultowych dzieł z Kratosem może okazać się świetna dla fanów nowych gier, którzy nie znają początków serii. Nie ukrywam, że sam powróciłbym do krwawych czasów na Olimpie, choć wszystko zależy od skali odświeżenia. Dodam tylko, iż nie jest to nic pewnego, więc podchodźcie do tych rewelacji ostrożnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie