Gloria Victis: Siege – survival w oblężonym zamku nadchodzi

0 komentarzy

Najeźdźcy już tu są! Jeszcze w tym roku wcielmy się w rolę grupy cywilów w oblężonym zamku w grze Gloria Victis: Siege. 

Zarządzaj i przetwarzaj zasoby w ciągu dnia, a nocą przeszukuj zrujnowane miasto w poszukiwaniu zapasów. Zmierzysz się z głodem, ranami, chorobami i dopadnie Cię gorzka rozpacz – lecz także z narastające spory między cywilami i ostatnimi obrońcami miasta. Żołnierze nie wytrzymają długo bez Twojego wsparcia, a jeśli obrona upadnie, najeźdźcy nie okażą Ci litości. Pamiętaj jednak, że odsiecz jest już w drodze.

Midlandczycy, dumni ze swych żyznych ziem, których plony obficie żywią całe królestwo, ze zgrozą patrzą nadchodzące dni. Tuż przed zbiorami do brzegów Midlandu przybyły dziesiątki drakkarów, którymi przypłynęła horda łupieżców z mroźnej północy – Ismirowie.

Najeźdźcy spustoszyli wybrzeże, plądrując spichlerze, paląc całe wsie i znacząc swój pochód krwią chłopów. Ci, którzy zdążyli umknąć toporom barbarzyńców, zbiegli za miejskie mury, szukając pomocy żołnierzy i rycerstwa. Gdy siły najeźdźców dotarły do bram naszego miasta, lord stanął w obronie swych poddanych i zmierzył się z barbarzyńcami w otwartej bitwie. I choć zarówno on, jak i jego ludzie ponieśli śmierć w walce, to dzięki temu posłaniec zdołał przedrzeć się przez linie wroga, by sprowadzić pomoc.

Teraz wszystko w naszych rękach. Jeśli wspomożemy ostatnich obrońców zamku i utrzymają oni bastion wystarczająco długo, dożyjemy przybycia odsieczy.

GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI:

  • Nowe spojrzenie na średniowieczną wojnę – unikatowa wizja oblężenia zamku ukazanego z perspektywy mieszczan, którzy chcą jedynie przeżyć kolejny dzień.
  • Istotne decyzje – w trakcie wojny żadna decyzja nie jest jawnie dobra lub zła, dlatego musisz wybierać między wspieraniem żołnierzy a własnym przetrwaniem, dbając jednocześnie o morale swoich podopiecznych.
  • Wbudowany edytor poziomów i scenariuszy – kompletny zestaw narzędzi, który pozwoli użytkownikowi stworzyć swoją własną opowieść lub odtworzyć wydarzenia z historii świata Glorii Victis.
  • Unikalny klimat – Realistyczna oprawa oraz niesamowita ścieżka dźwiękowa autorstwa Marcina Przybyłowicza i Magdaleny Urbańskiej sprawiają, że Gloria Victis: Siege to prawdziwie emocjonalne doświadczenie.
  • Przetrwaj oblężenie – Przetwarzaj jedzenie, by nie zgniło i wznoś niezbędne konstrukcje. Podejmij ryzyko i zakradnij się w splądrowane przez najeźdźców ruiny miasta, aby znaleźć potrzebne zasoby, handlować z innymi szabrownikami oraz pomóc ocalałym mieszkańcom – lub wykorzystać ich.

Gloria Victis: Siege jest jeszcze na etapie produkcji. Premiera gry na urządzenia PC zostanie ogłoszona wkrótce. Gra będzie zlokalizowana na język: angielski, polski, chiński, rosyjski i turecki.

Jeśli podoba ci się to, co widzisz na trailerze poniżej, odwiedź stronę gry na Steam i dodaj ją do swojej listy życzeń, aby być zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się za silnymi murami twierdzy.

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się