Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Ghost of Tsushima do pobrania w ramach preload. Wielkość pliku

Studio Sucker Punch Productions uruchomiło opcję preload dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe na cyfrową wersję Ghost of Tsushima. 

Kto posiada cyfrowy pre-order na Ghost of Tsushima, powinien już móc pobrać grę na dysk twardy PlayStation 4. Zrzut ekranu pokazujący rozmiar pliku (poniżej), opublikował serwis Wccftech. Jak widać, w opcji preload należy zassać jedynie 34 GB danych, co jest raczej średnim rozmiarem jak na grę z otwartym światem, którą dodatkowo producent określa zdecydowanie największą grą, jaką kiedykolwiek stworzył. Wspomniany portal wymienia, dla porównania, że Wiedźmin 3 wymagał około 50 GB wolnego miejsca na PlayStation 4, a Assassin’s Creed Odyssey dobił do około 46 GB. Z drugiej strony, The Elder Scrolls V: Skyrim, jeden z większych dostępnych tytułów w otwartym świecie, waży około 30 GB na PS4.

UWAGA – Kto chce zagrać w Ghost of Tsushima (edycja standardowa) dosłownie minutę po premierze tytułu, może skorzystać z ciekawej oferty z Allegro Smart / MediaMarkt. Szczegóły tutaj.

Pamiętajmy jednak, że na 34 GB dla Ghost of Tsushima nie koniec. Już wiadomo, że pierwszy premierowy patch dołoży do tego około 7.7 GB danych, zatem gra rośnie na starcie do około 41.7 GB. Jak też wcześniej pisaliśmy, na karcie produktu w PlayStation Store widnieje: Wymagana ilość miejsca na dysku twardym: 50 GB. 

Można się zatem ostatecznie spodziewać, że Ghost of Tsushima po kilku poprawkach i być może dodaniu kolejnych funkcji takie małe nie będzie.

Ghost of Tsushima

A co mówi o grze deweloper? Ghost of Tsushima to zdecydowanie największa gra, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy – informowało wczoraj studio. Mapa jest podzielona na trzy regiony wypełnione ponad czterdziestoma różnorodnymi biomami i setkami interesujących miejsc. Naszym celem przy tworzeniu gry z otwartym światem zawsze jest maksyma „jeśli coś widzisz, możesz to osiągnąć”, z jak najmniejszą liczbą wyjątków. Będziesz podróżował przez bujne lasy, przekraczał podmokłe tereny bagienne i przemierzał mroźne górzyste krajobrazy. Chcemy zaoferować Wam autentyczny, wiarygodny świat, świat, który woła cię, zachęcając do odkrywania, świat bogaty i pełen niespodzianek.

Brzmi nieźle, zatem czekamy z niecierpliwością!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się