Get Even – polska strzelanina w klimacie horroru dostaje gameplay

Jak podoba się nadchodząca produkcja z polskiego podwórka?

Gliwickie studio The Farm 51 pracuje obecnie nad ciekawą produkcją Get Even, która powinna zadebiutować w przyszłym roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Kilka dni temu – podczas targów Gamescom 2016 – deweloperzy pokazali nowy trailer gry (przypominamy poniżej), lecz dzisiaj mamy dla Was coś o wiele bardziej soczystego. To blisko pięciominutowy fragment rozgrywki, który został zarejestrowany przez serwis pressakey.

Zapraszamy do oglądania i komentowania – Waszym zdaniem szykuje się kolejny hit z Polski?

Studio The Farm 51 określa swoją nową grę jako surrealistyczną i niekonwencjonalną. Odpalając tytuł wcielimy się w Cola Black’a, który budzi się w opuszczonym pomieszczeniu i jego jedynym, mglistym wspomnieniem jest próba uwolnienia nastoletniej dziewczyny, do której przyczepiony jest ładunek wybuchowy. Poza tym nasz bohater nie pamięta niczego.

Co jest prawdą, co jest rzeczywistością? Zrozumienie wydarzeń z przeszłości, wpłynie na wszystko, co może stać się w przyszłości. Gracz będzie cały czas towarzyszyć Blackowi w bolesnej i nieraz rozpaczliwej podróży do wnętrza własnego umysłu i myśli. Wszystko po to, by odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania: dlaczego znalazł się w tym miejscu, oraz kim jest dziewczyna, którą zapamiętał? – czytamy na oficjalnej stronie polskiego dewelopera. Gracz będzie miał możliwość przejścia dwóch kampanii, które pokażą te same wydarzenia, z perspektywy dwóch walczących ze sobą bohaterów. Co więcej, obydwie kampanie różnić się będą w założeniach gameplay’owych, a sama historia zostanie opowiedziana przede wszystkim poprzez elementy rozgrywki, eksplorację oraz interakcję z otoczeniem, a nie przez typowe dialogi i sceny filmowe – dodano.

Warto wspomnieć również o tym, że lokacje w grze powstają przy pomocy fotogrametrii, czyli skanowania rzeczywistych miejsc oraz postaci.

Get Even i zwiastun na Gamescom 2016

The Farm 51 pracuje nad grą już trzeci rok, bowiem pierwsze wzmianki o niej pojawiły się już w 2013 roku. Czy tym razem uda się dokończy produkcję na czas? Przekonamy się już za około pół roku.

Pierwszy zwiastun Get Even naprawdę robi wrażenie

Studio The Farm 51 postanowiło podzielić się zwiastunem Get Even w którym w końcu możemy zobaczyć silnik gry w akcji. Producent tworzy Get Even w nietypowy sposób. Otóż modele pomieszczeń nie są wykonane w tradycyjnej technice teksturowej. Są to zeskanowane za pomocą tysiąca fotografii prawdziwe miejsca. Dzięki temu, gra wygląda niezwykle realistycznie. Czyżby szykowała się mała rewolucja w wykonaniu polskiego zespołu? Oby! Trzymamy kciuki za ten projekt!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.