Gears of War na PlayStation. Gameplay z trzeciej części uruchomionej na PS3

Choć marka Gears of War jest kojarzona obecnie z konsolami Xbox (oraz od niedawna również z PC), należy pamiętać, że Microsoft wykupił prawa do IP w 2014 roku. Wcześniej należały one do Epic Games.

W sieci pojawił się potężny gameplay mający poświadczyć, że zanim Epic Games pozbyło się praw do Gears of War, poważnie myślało o przeniesieniu trzeciej części serii na konsolę PlayStation 3. Filmik został udostępniony przez gracza o pseudonimie PixelButts, który twierdzi, że posiada plik z nieukończoną grą w wersji na sprzęt od Sony.

Gears of War 3 na PlayStation – gameplay

Jak można zobaczyć na poniższym wideo, gra nie jest do końca zoptymalizowana, płynność lubi zanurkować, a interfejs nie został dostosowany do konsoli PlayStation 3 i wykorzystuje oznaczenia z Xbox 360. Ponadto w grze pojawiają się błędy, przez które nie można przejść dwóch misji. Jeden bug dało się jednak obejść, lecz drugi (nie można pokonać ostatniego bossa) pozostał w nieukończonym kodzie.

Osoba udostępniająca filmik twierdzi, że uruchomiła grę na deweloperskim egzemplarzu PlayStation 3, który posiada więcej pamięci RAM niż wersje sprzedażowe. Autentyczność materiału potwierdził jeden z redaktorów serwisu Kotaku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: