Gears 6 na razie musi zaczekać - grafika z postaciami

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Na razie nie zagramy w Gears 6. Oto nad czym pracuje The Coalition

Na Gears 6 trochę jeszcze poczekamy, ale deweloperzy szykują najpewniej coś zupełnie nowego. The Coalition trzyma w rękawie niespodziankę.

Słynne The Coalition niedawno ogłosiło przesiadkę na silnik Unreal Engine 5. Dla graczy oznacza to nową jakość oprawy, ale też późniejszą premierę gry. Przejście na nowy silnik wymaga od zespołu trochę ćwiczeń i mówiło się, że przed Gears 6 ujrzymy jeszcze jeden, mniejszy projekt Coalition.

Teraz wygląda na to, że wieści te się potwierdzają. Jak donosi WindowsCentral, jeden z pracowników studia napisał w serwisie LinkedIn, że pracuje z zespołem nad nową marką. Oznaczałoby to, że mniejsza gra The Coalition raczej nie będzie rozgrywała się w świecie Gears of War.

Dodatkowo niedawno studio umieściło na Twitterze dwa zrzuty ekranu ze swojego dema technologicznego, Alpha Point. Oczywiście nie mamy pewności, że ma ono związek z nową grą, ale trzeba przyznać, że wygląda bardzo ładnie. Widać, że deweloperzy już teraz potrafią zrobić dobry użytek z UE5.

Na ewentualne ogłoszenia trzeba jeszcze poczekać. W tym tygodniu powinniśmy ujrzeć wspomniane demo w akcji na Game Developers Conference.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się