Gears 6 5 - Marcus Phoenix

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Gears 6 skorzysta z Unreal Engine 5. To zarówno dobre jak i złe nowiny

Gears 6 zaprezentuje nam nową jakość grafiki dzięki Unreal Engine 5. Niestety, nie ma co liczyć na szybką zapowiedź gry. The Coalition rzekomo szykuje inny, mniejszy projekt.

Fani Gearsów mogą zaliczyć końcówkę poprzedniej generacji za bardzo udaną. Gears 5 i Gears Tactics to świetne i śliczne gry, które przypadły do gustu większości miłośników serii. Niestety, wygląda na to, że fanów cyklu czeka dłuższa przerwa od strzelania do Szarańczy. Przynajmniej w pełnoprawnych Gearsach.

The Coalition ogłosiło, że przenosi się na silnik Unreal Engine 5. To świetna wiadomość, bowiem oznacza ona, że nowa gra studia zaprezentuje bardzo imponującą oprawę. Wieść ta ma jednak swoje istotne wady.

Oswojenie się z nową technologią zajmuje trochę czasu. Na nowy projekt Coalition przyjdzie nam trochę poczekać. Co więcej, wygląda na to, że studio nie skupi się w pierwszej kolejności na Gears 6.

Znany informator, Jeff Grubb, stwierdził w podcaście, że Coalition przygotowuje inny, mniejszy, poboczny projekt. Nowa gra zespołu ma być swoistym eksperymentem. Rzecz jasna nowe Gearsy będą zapewne powstały w tym samym czasie, lecz ujrzymy je nieco później.

Doniesienia te są oczywiście niepotwierdzone, ale pokrywają się z wcześniejszymi plotkami o braku prezentacji G6 na nadchodącym E3. Coalition zresztą samo potwierdziło, że pracuje nad paroma projektami.

Do czasu ujawnienia nowej odsłony kultowej serii, fani Gearsów muszą zadowolić się aktualizacjami do piątki. Tytuł ma otrzymywać kolejne paczki zawartości dla trybu multiplayer, więc raczej nie będzie mowy o większej nudzie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się