Gdzie rozegra się akcja nowego Assassin’s Creed? Wyciekła grafika, która odsłania karty

Wygląda na to, że zeszłoroczne przecieki dotyczące nadchodzącej odsłony Assassin’s Creed mogą się sprawdzić. 

Ubisoft zdradził wczoraj, że już 12 maja (najbliższy wtorek) zobaczymy oficjalną prezentację nowej odsłony Assassin’s Creed. Specjalny pokaz rozpocznie się o godzinie 18:00 naszego czasu. Póki co, zobaczyliśmy malutki teaser produkcji. Wszystko do przypomnienia tutaj.


Teraz do sieci wyciekła grafika, którą fani gry wygrzebali w kodzie oficjalnej witryny Assassin’s Creed. Obrazek publikujemy na końcu newsa.

Z pozoru nieciekawy, tak naprawdę zdradza nowe informacje. Po pierwsze możemy spodziewać się, że jedną z broni będzie kastet, ale nie to jest najciekawsze. Przypominamy, że już w zeszłym roku serwis Kotaku pisał, iż nowa odsłona serii (mająca nazywać się Assassin’s Creed: Victory) przeniesie nas do XIX-wiecznego, wiktoriańskiego Londynu (Ubisoft nie potwierdził tej informacji).

Patrząc na opisywaną grafikę można sądzić, że tak właśnie będzie. Po pierwsze na obrazku widzimy wyryty napis God save the queen, który chyba każdemu przywodzi na myśl Wielką Brytanię. Po drugie znajdziemy tutaj cytat z książki The Cricket On The Hearth Charlesa Dickensa, która została opublikowana za czasów królowej Victorii. I na koniec mamy słowo rooks obok rysunku ptaka. To określenie gawrona, występującego m.in. na terenie Wielkiej Brytanii.

Zatem wspomniany już XIX-wieczny wiktoriański Londyn pasuje tutaj doskonale.

Assassin’s Creed
Assassin’s Creed

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

42 Shares
Share42
+1
Tweet