Oto wymagania sprzętowe Forza Horizon 5. Wiemy, które kierownice zadziałają z grą

Forza Horizon 5 - sportowy samochód na tle promieni Słońca
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Playground Games niedawno ujawniło minimalne wymagania sprzętowe Forza Horizon 5, a teraz poznaliśmy pełne rekomendowane specyfikacje. Lepiej przygotujcie swoje komputery na niemały wysiłek.

O ile minimalne wymagania nie są złe, tak gorzej robi się nieco dalej. Do rozgrywki na wyższych ustawieniach graficznych przyda się naprawdę mocne GPU. Na szczęście nie potrzebujemy specjalnie potężnego procesora i dużej ilości pamięci RAM. Wymagania “idealne” to z kolei mocny wyciska dla komputerów. Bez karty graficznej z wyższej półki się nie obejdzie, a przyda się też 16 GB pamięci RAM. Dodatkowo warto zainwestować w dysk SSD, jeśli chcecie grać w najlepszej jakości i płynności.

Forza Horizon 5 - wymagania sprzętowe
Wymagania sprzętowe Forza Horizon 5

Poza wymaganiami, ujawniono też, jakie akcesoria wesprze ta produkcja. Oto kierownice, które zadziałają z nową odsłoną Forzy Horizon:

  • Logitech: Driving Force, G25, G27, G29, G920, G923PS, G923XB, Momo
  • Thrustmaster: Ferrari 458, T150 RS, T300 RS, T500 RS, TMX, T-GT, TS-XW, TX, TS-PC
  • Fanatec: V1, V2, V2.5, CSL, CSL DD, DD1, DD2, Universal HUB device

Gra zadebiutuje 9 listopada bieżącego roku. Zagramy na PC, Xbox One i Xbox Series X oraz S. Forza Horizon 5 będzie też dostępna w ramach Xbox Game Pass.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie