Forza Horizon 5 nie wykluczy nikogo. W grze znajdzie się istotne ułatwienie

Forza Horizon 5 - wyścig samochodów w deszczu
PC Xbox Series Xbox Series S

W najnowszym poście na blogu, twórcy Forza Horizon 5 wyjaśniają, że gra dostanie bardzo ważną funkcję. Tłumacz języka migowego stanie się dostępny w przerywnikach filmowych.

Mamy 2021 rok i studia tworzące gry w końcu zaczynają dodawać do swoich produkcji ważne ułatwienia dla niektórych graczy.

Forza Horizon 5 wielkim krokiem w przód

Niedługo premiera najnowszej Forzy, która przez recenzentów została przyjęta niezwykle wręcz ciepło i z miejsca stała się jedną z najlepiej ocenianych gier roku. Jakby nie patrzeć – nasz recenzent również bardzo chwali dopracowanie tytułu.

Pochwalić też będzie można nowości, jakie gra zaprezentuje. W najnowszym poście na blogu Xbox Mike Brown, dyrektor kreatywny z Playground Games, wyjaśnia istotne ułatwienia dla niektórych graczy. FH5 na premierę zaoferować ma szereg ułatwień dostępu. Wśród nich warto wymienić m.in. bogate opcje ustawień napisów, możliwość “zwolnienia” tempa gry, narratora czytającego wszystko, co znajduje się na ekranie i różne tryby kontrastu i barw.

To jednak nie wszystko. FH5 tuż po premierze ma dostać tłumacza języka migowego. Ten będzie dostępny w języku angielskim – brytyjskim oraz amerykańskim. Będzie się pojawiać w przerywnikach filmowych, tłumacząc wszystkie kierowane do gracza informacje. Najnowsza Forza została tym samym pierwszą tak istotną grą, która wprowadza wspomnianą funkcję.

Nie da się ukryć, że to bardzo ważne ułatwienie, które umożliwi komfortową rozgrywkę wielu graczom. Oczywiście FH5 to gra wyścigowa, więc nie ma w niej tyle tekstu, co choćby w pełnoprawnych RPG-ach, ale liczymy, że z czasem doczekamy się implementacji podobnych rozwiązań w większej liczbie tytułów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie