Forza Horizon 5 zdobywa kolejny rekord w historii marki. Gracze, rzuciliście się na grę

Forza Horizon 5 - neonowe samochody - PG
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Według najnowszych badań Forza Horizon 5 zaliczyła najlepszy miesiąc od premiery wśród pozostałych gier z cyklu ścigankowego od Playground Games.

Jak czytamy w raporcie NPD Group, w listopadzie 2021 na czwartym miejscu sprzedaży gier w USA znalazło się Forza Horizon 5. Choć nie udało się wejść na samo podium, twórcy wraz z Xboxem mają kolejny powód do picia szampana. Co prawda, nie podano konkretnych liczb, ściganka może pochwalić się kolejnym zaszczytnym tytułem.

Przypominam, że najnowsza Forza zaliczyła także najlepszy tydzień od premiery oraz została nominowana do najlepszej gry w ramach The Game Awards 2021. Niestety, wygrał w tej kategorii inny twór spod szyldu Xbox – Halo Infinite. Mimo to nie zabrakło 3 innych nagród.

FH5 zdobyło zaszczytne „złoto” w ramach „najlepszy projekt audio”, „najlepsza gra wyścigowa lub sportowa” i „innowacja w dostępności”. Nic dziwnego, ponieważ gra zbiera naprawdę dobre noty w popularnych serwisach z recenzjami. Przykładowo na Metacriticu obecnie produkcja uzyskała aż 92 punkty Metascore w skali maksymalnej 100.

Graliście już może w najnowszą Forzę i przyczyniliście się tym samym do omawianych w tekście sukcesów?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie