Coś dla osób ze słabszymi komputerami, które chcą zagrać w Forza Horizon 3

Nowy patch usprawnia grę, by chodziła jeszcze płynniej.

Turn 10 Studios wypuściło aktualizację do Forza Horizon 3, która jest dedykowana wersji wyścigów na PC. Łatka jest odpowiedzią na głosy graczy, którzy nie zawsze mogli cieszyć się wysokim poziomem fps-ów podczas szaleństwa na czterech kółkach.

Czy nowy patch zmienia sytuację? Update sprowadza się do tego, że teraz gra wykorzystuje dodatkowe możliwości DirectX 12, w założeniu twórców ma gwarantować lepsze wykorzystanie rdzeni/wątków procesora oraz dodaje nowe opcje graficzne, które powinny przełożyć się na płynniejszą rozgrywkę w przypadku słabszych blaszaków (ustawienie Very Low przy geometrii oraz szczegółowości samochodu).

Obiecanki obiecankami, lecz jak sprawdził serwis DSO Gaming, po instalacji nowego patcha Forza Horizon 3 rzeczywiście chodzi płynniej i lepiej wykorzystuje potencjał procesora (korzysta z wszystkich dostępnych rdzeni/wątków). Podczas testów na komputerze wyposażonym w CPU Intel Core i7-4930K oraz kartę graficzną GTX980Ti wyścigi osiągały poziom płynności powyżej 60 klatek animacji na sekundę, zaliczając maksymalne spadki do 64 fps-ów. Mowa o ustawieniach graficznych Ultra.

Ponadto nowy patch do Forza Horizon 3 dodaje wsparcie dla kolejnych kierownic, zatem jeśli chcecie zagrać w wyścigi od Turn 10 Studios na takim kontrolerze, gra obsługuje teraz:

· Logitech Driving Force GT
· Logitech MOMO Force Feedback Racing Wheel
· Logitech G920
· Logitech G29
· Logitech G25
· Logitech G27
· Fanatec ClubSport Wheel Base V1
· Fanatec CSV2
· Fanatec CSR
· Thrustmaster TS-PC
· Thrustmaster T150
· Thrustmaster T500 RS
· Thrustmaster TMX V1
· Thrustmaster TMX V2
· Thrustmaster T300RS
· Thrustmaster TX 458 Edition
· Thrustmaster TX 599 Edition
· Thrustmaster TX Leather Edition
· Thrustmaster TX F1 Edition
· Thrustmaster TX GTE Edition
· Thrustmaster RGT

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.