Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Fortnite na nowej generacji. 4K, 60 FPS i wsparcie DualSense

Jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów zmieni się na nowej generacji. Fortnite doczeka się licznych usprawnień na PS5 i Xbox Series.

Fortnite ciągle się rozwija, choć nie jest już aż tak popularny jak jeszcze kilka miesięcy temu. Hit od Epic Games pojawi się natychmiastowo na nowej generacji konsol i wzbogaci się o wiele udoskonaleń.

Gra skorzysta z ogromnej mocy nowej generacji sprzętu i będzie wyglądać oraz działać znacznie lepiej. Dodatkowo funkcje PS5 też znajdą ciekawe zastosowanie.

Najważniejsze zmiany na nowej generacji konsol:

  • Rozdzielczość 4K i 60 FPS na Xbox Series X i PlayStation 5
  • Rozdzielczość 1080p i 60 FPS na Xbox Series S
  • Lepsza oprawa wizualna i fizyka gry
  • Dużo szybsze wczytywanie
  • Rozgrywka na podzielonym ekranie w 60 FPS

Dodatkowe udogodnienia na PlayStation 5:

  • Zaawansowane wsparcie dla kontrolera DualSense
  • Wybór ulubionych trybów rozgrywki z poziomu menu konsoli

Możliwe też, że gra zyska wsparcie dla ray-tracingu na konsolach. Epic Games nie wyklucza takiej możliwości i postara się wykorzystać wszystkie udogodnienia, jakie otwiera dziewiąta generacja sprzętu do grania.

Fortnite będzie dostępne na PlayStation 5 i obydwóch Xbox Series wraz z ich premierą.

Ciekawe, czy inne popularne gry doczekają się aktualizacji oprawy na nową generację. O ile wiemy już, że Among Us nie doczeka się nigdy konsolowego portu, to Phasmophobia i Fall Guys mogłyby pojawić się na najnowszych konsolach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się