Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Fortnite Battle Royale na telefon. Wersja Android, mniejsze pliki instalacyjne i kolejne poprawki

Epic Games przedstawia stan prac nad wersją Fortnite Battle Royale na telefony. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, kiedy mniej więcej spodziewać się wydania gry na system Android.

Deweloperzy przekazują za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej ciekawe wieści dotyczące Fortnite Battle Royale Mobile. Posiadaczy urządzeń przenośnych z systemem Android na pewno ucieszy to, że dostaną grę latem tego roku.

Oto komunikat od ekipy odpowiedzialnej za Fortnite Battle Royale na telefon:

PERSONALIZOWANY INTERFEJS

Wysłuchaliśmy waszych próśb o możliwość personalizacji interfejsu w grze i w tym tygodniu dodaliśmy tę opcję do gry. Wypróbujcie ją i dajcie nam znać, co o niej myślicie. Cieszymy się, że możemy oddać ją w wasze ręce!

Personalizowany interfejs w grze

Fortnite Battle Royale na telefon

Schemat personalizowanego interfejsu

Fortnite Battle Royale na telefon

CZAT GŁOSOWY

Dobrze wiemy, że komunikacja jest kluczowa w drużynowej walce o Królewskie Zwycięstwo, dlatego staramy się umożliwić wam komunikację przez czat głosowy na urządzeniach mobilnych. A co lepsze, będziecie mogli porozumiewać się z sojusznikami ze wszystkich platform!

Pracujemy również nad tym, by wyciszenie własnego mikrofonu, innych graczy, a także otwarcie wszystkich kanałów komunikacji odbywało się za jednym dotknięciem ekranu. Znajdzie się na nim przycisk, który umożliwi wam wyciszenie siebie, wszystkich w grupie albo powrót do włączonego mikrofonu.

ROZGRYWKA I STEROWANIE

Nie przestajemy pracować nad usprawnieniami. Niektóre z najbliższych to poprawienie automatycznego biegu i dodanie lepszych sposobów strzelania. Po wprowadzeniu tych zmian, dodamy stosowne opcje w menu ustawień tak, byście mogli wypróbować nowości i sprawdzić, co jest dla was najwygodniejsze!

ROZMIAR PLIKÓW INSTALACYJNYCH I PRZEBIEG PROCESU AKTUALIZACJI

Wiemy, że pliki instalacyjne Fortnite na urządzenia mobilne zajmują sporo miejsca i pracujemy nad tym, by zredukować ich wielkość. W kolejnych aktualizacjach będziemy je kompresować w taki sposób, by zachować niezmienioną wydajność. Rozmiary aktualizacji będzie mniejsze; wprowadzimy także możliwość pobierania zawartości w tle!

ANDROID

Fortnite zawita na Androida!

Premierę tej wersji przewidujemy na lato. Wielu naszych fanów nie może się doczekać tej premiery i obiecujemy, że gdy tylko będziemy mogli powiedzieć więcej, dowiecie się wszystkiego jako pierwsi.

WYDAJNOŚĆ GRY

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w niektórych obszarach wydajność gry może zostać podwyższona. Ulepszamy kod tak, by wrażenia płynące z gry były optymalne (np. poprawiamy jakość grafiki), a ponadto dodajemy tryb oszczędzania energii, który pozwoli wam na zwiększenie wydajności kosztem pogorszenia grafiki. To pierwsza wersja tej opcji i będziemy wprowadzać do niej poprawki.

STATYSTYKI

Otrzymaliśmy od was wiele pytań o monitorowanie statystyk na urządzeniach mobilnych. Pracujemy nad poprawieniem sprawności serwerów obsługujących statystyki, aby były w stanie obsłużyć więcej graczy, włączając tych, którzy grają w mobilną wersję Fortnite. Planujemy wprowadzenie tej usługi w lecie, kiedy tylko będziemy pewni, że ulepszenia wydajności spełniają w praktyce nasze wymagania.

STABILNOŚĆ

Stabilność to jedno z najważniejszych dla nas zagadnień. Przy okazji każdej aktualizacji pracujemy nad tym, by zmniejszyć częstotliwość zawieszania się gry i występowania wszelkich innych problemów, które nam zgłaszacie. Jeżeli regularnie macie problemy ze stabilnością gry, dajcie nam znać przy pomocy przycisku „Uwagi”, który znajdziecie w grze.

Źródło: Epic Games

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%