Nowe RPG z otwartym światem zapowiedziane. Flintlock: The Siege of Dawn to trupy, urocze zwierzątka i nie tylko

Flintlock_ The Siege of Dawn - główna bohaterka
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Studio odpowiedzialne za udanego soulslike’a Ashen pracuje nad nową grą. Flintlock: The Siege of Dawn na pierwszych materiałach robi dobre wrażenie.

A44 Games „umie w gameplay”, więc być może przed nami naprawdę fantastyczna pozycja.

Flintlock: The Siege of Dawn, czyli nowe fantasy RPG

Tak szczerze mówiąc – zatęskniłem już za „klasycznymi” grami RPG, w których przychodzi nam walczyć ze szkieletami. Oczywiście, po części mam to w Elden Ring, ale jednak to trochę inny zamysł zarówno artystyczny, jak i pod względem rozgrywki. Na ratunek przychodzi więc ciekawie zapowiadające się RPG, czyli Flintlock.

Gra od twórców świetnego soulslike’a Ashen zapowiada się naprawdę wybornie – zarówno pod względem grafiki, jak i prezentowanych realiów. Wcielimy się w niej w bohaterkę Nor Vanek, która wraz ze swoim uroczym, zwierzęcym towarzyszem, musi wybawić świat od plagi nieumarłych. Dokonamy tego za pomocą szerokiego arsenału obejmującego zarówno walkę tradycyjną, jak i broń palną oraz magię.

Całość reprezentuje gatunek RPG akcji w otwartym świecie, czyli czysto teoretycznie nie powinniśmy narzekać na to, że nie będzie co robić. Ciekawy opis fabuły wyłania się zaś z ambitnego opisu gry na Steam.

Drzwi do Zaświatów zostały otwarte i przeszła przez nie armia nieumarłych starego boga. Żywi stanęli na skraju wyginięcia. Nadszedł czas, by armia koalicji odzyskała swój świat. Wykorzystaj moc zemsty, prochu i magii podczas epickiej podróży i poprowadź ludzkość do ostatecznej walki przeciwko fali nieumarłych.

– głosi opis gry na karcie Steam

Jakby tego było mało – twórcy wyraźnie chcą zachęcić nas otwartym światem.

Zwiedzaj niebezpieczny, otwarty świat. Przelatuj przez pustynne piaski, badaj przepastne ruiny i poznawaj sekrety kryjące się w ogromnym Mieście Świtu. Rekrutuj sojuszników, którzy staną z tobą do ostatniej walki przeciwko bogom.

– czytamy

Brzmi to świetnie, a kolejne informacje powinniśmy pojawić się już niebawem. Deweloperzy z wydaniem gry celują bowiem w 2022 rok. Tytuł pojawi się na Steam, Epic Games Store oraz Xbox Game Pass już w dniu premiery. Do tego trafi na PlayStation 5, Xbox Series X i S, PlayStation 4 i Xbox One.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia