Przed Final Fantasy XVI miał być prawie-klon Bloodborne. Producent o skasowanym projekcie

Bloodborne i Final Fantasy XVI - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Ujawniono, że twórcy Final Fantasy XVI szykowali wcześniej grę bardzo mocno inspirowaną Bloodborne. Projekt został jednak skasowany.

Naoki Yoshida przyznał, że Square przygotowywało rzeczoną produkcję jeszcze przed FFXVI, a prace rozpoczęto przed premierą wspomnianej gry From Software. Tajemnicza pozycja miała jednak mocno przypominać Bloodborne, lecz nie była RPG i zawierała moduł multiplayer na wzór tego z Evolve. Mogło być ciekawie, lecz najpewniej nigdy się nie dowiemy, jak wyglądał anulowany tytuł.

To nie było RPG, a bardziej hardkorowa gra akcji.
Mieliśmy też kilka elementów science-fiction. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Bloodborne, pomyślałem sobie: „Gdzie ja to już widziałem…?”.
To w zasadzie było Bloodborne (…). Gdybyśmy kontynuowali prace, zapewne do dziś byśmy nad tym pracowali.

– powiedział producent FFXVI, Naoki Yoshida
Źródło: ResetEra

Obecnie Yoshida pracuje pełną parą nad nową odsłoną Final Fantasy. Szesnastka podobno jest już bliska ukończenia i wkrótce powinniśmy ujrzeć kolejne materiały z gry. Producent przyznał, że nowy zwiastun jest już gotowy do publikacji i powinien zostać niedługo zaprezentowany.

Nie wiadomo, kiedy ukaże się Final Fantasy XVI. Niektórzy twierdzą, że debiut może nastąpić jeszcze w tym roku, ale ja szczerze w to wątpię. Spodziewałbym się premiery raczej na początku przyszłego roku, choć to tylko moja teoria. Zobaczymy, co powie samo Square Enix.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie