Deweloper sugeruje, że Final Fantasy XVI jest dość blisko premiery

Final Fantasy XVI - twórca tłumaczy, czemu w grze nie ma czarnoskórych
PS5

Jeśli czekacie na Final Fantasy XVI już od chwili zapowiedzi, przynoszę ciekawe wieści. Deweloperzy mogą już powoli kończyć prace nad tym tytułem.

Wynika tak z wypowiedzi producenta gry, Naokiego Yoshidy. Deweloper twierdzi, że twórcy kończą przygotowywanie zadań pobocznych na potrzeby gry. Co więcej, praktycznie ukończono także modele postaci. Yoshida stwierdził, że Square Enix musi już tylko wprowadzić ostatnie ulepszenia do produkcji.

Cała wypowiedź dewelopera jasno wskazuje, że Final Fantasy XVI nie musi być odległe o całe lata. Jeśli ukończono już główną część prac nad grą, do ukończenia projektu pozostało już tylko doszlifowanie tego, co stworzono i poprawienie błędów.

Choć nie brzmi to na pracę na kilkanaście kolejnych miesięcy, nie zapominajmy o ostatnim ogłoszeniu tego dewelopera. Yoshida niedawno obiecał, że FFXVI będzie bardzo dopracowaną grą. Niejako złożył tym samym obietnicę graczom, którzy mają otrzymać dobrej jakości produkt na premierę.

Nadal nie znamy konkretnej daty debiutu nowego Final Fantasy. Możemy jednak przypuścić, że gra ukaże się jeszcze w przyszłym roku. Wcześniej mówiło się, że premiera nastąpi dopiero w 2023 roku. Przyszłoroczne wydanie brzmi więc bardzo optymistycznie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie