Final Fantasy VII Remake 2 - gra wykorzysta mechanikę z Intergrade

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Final Fantasy VII Remake 2 wykorzysta bardzo przyjemną nowość z Intergrade

Jeden z twórców Final Fantasy VII Remake 2 potwierdził, że do gry trafi mechanika z Intergrade. Deweloper chwali ciekawą nowość.

Ponowne odświeżenie Final Fantasy VII to całkiem udany produkt. Niedługie, acz treściwe DLC dobrze współgra z aktualizacją oprawy na PS5 i taka mieszanka ucieszyła graczy.

Dodatkowo epizod Yuffie nazwany Intermission wprowadził też ciekawą nowość. W trakcie walki, gracz może wykonać atak łączony dwiema postaciami postaciami. Współreżyser FFVII Remake, Naoki Hamaguchi, potwierdził, że mechanika ta najpewniej trafi do Final Fantasy VII Remake 2.

Z tej perspektywy jestem raczej zadowolony z ostatecznej formy, w której strategiczny element walki opartej na dowodzeniu z oryginału współistnieje ze zorientowaną na akcję bitwą w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo w „Intermission” wprowadzono kolejny element: kombosy, w których Yuffie i Sonon łączą siły… co daje zupełnie inne odczucia w strategii walki. Chciałbym wykorzystać te i inne elementy, które wypróbowaliśmy w 'Intermission’, w naszej następnej historii.

– powiedział Naoki Hamaguchi w rozmowie z The Washington Post

Jeśli nowość z Intermission przypadła Wam do gustu, chyba macie powody do radości. Oczywiście nadal nie widzieliśmy kontynuacji remake’u w akcji, więc obecność mechaniki w grze nie jest niczym stuprocentowo pewnym. Oby Square Enix podzieliło się pokazem rozgrywki jak najszybciej. Czekamy na to już dość długo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się