Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Final Fantasy 7 Remake 2 nadal powstaje. Ruszyły sesje mocap

Wyczekiwane przez graczy Final Fantasy 7 Remake 2 rozwija się zgodnie z planem. Właśnie wystartowały sesje motion capture do gry.

Remake Final Fantasy 7 został bardzo ciepło przyjęty przez graczy i recenzentów. Do ideału trochę zabrakło, ale mniej więcej na taki powrót klasyka liczyli fani. Możliwe, że kontynuacja odświeżenia naprawi niektóre niedoróbki.

O drugiej odsłonie remake’u wiemy jednak dość mało. Niedawno Square Enix zapowiedziało, że na FF7 Remake 2 nie będziemy musieli czekać zbyt długo, ale wciąż ciężko oszacować przewidywany miesiąc czy nawet rok premiery. Pierwszy remake zadebiutował cztery lata po zapowiedzi, a na drugą odsłonę mamy czekać nieco krócej.

Aktorka udzielająca ruchów Aerith dodała na Twittera post, w którym zdradza, że trwają już sesje motion capture do gry. Oznacza to, że produkcja jest w bardzo zaawansowanym stadium rozwoju.

Nie możemy więc wykluczać premiery jeszcze w 2022 roku. To chyba w miarę bezpieczny termin, choć wciąż wiele kwestii może ulec zmianie. Pandemia utrudnia deweloperom pracę, więc być może poczekamy jeszcze dłużej.

Jeśli słowa Square Enix znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to Final Fantasy 7 Remake 2 będzie jeszcze bardziej ambitnym i różnorodnym projektem względem pierwszego odświeżenia. Gra ma różnić się od oryginalnego FF7 jeszcze bardziej, co może cieszyć, ale najwięksi fani pierwowzoru nie będą tym faktem zachwyceni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się