Film Call of Duty. Plany Activision w skali Marvela

Ambitne plany wydawcy. Jak się zakończą?

Filmy pod marką Call of Duty są w drodze i według zapewnień Activision Blizzard, nie chodzi tylko o jednorazowy występ. Otóż wydawca ma w planach stworzenie kilku serii na podstawie CoD, tak jak robi to Marvel w przypadku chociażby Iron Mana czy Thora. Źródłem tych informacji jest wywiad z przedstawicielami Activision na łamach prestiżowego The Guardian.

W projekt filmów zaangażowany został Nick van Dyk, który pracował dla Disney’a oraz Stacey Sher, która współpracowała z Quentinem Tarantino. W wywiadzie dla The Guardian van Dyk oraz Sher zdradzają, że pierwszy film pod marką Call of Duty mógłby ukazać się już na początku przyszłego roku.

Rozmawialiśmy na ten temat od wielu lat, gromadząc grupę pisarzy i scenarzystów. Pojawi się film, który będzie przypominać historię w Black Ops. Seria Modern Warfare pokazuje z kolei jak walczyć oczami świata, a nie z perspektywy jednostki. Chociaż może stworzymy coś bardziej hybrydowego – zastanawia się Stacey Sher.

Z kolei van Dyk podkreśla, że w planach jest seria łącząca różne światy w stylu Avengers, a każdy film Call of Duty ma być majstersztykiem. – Poszczególne wszechświaty Marvela łączą się w harmonii, która ma sens z konsekwentnymi tematami i wydarzeniami – zauważa van Dyk.

Zamiast prostych adaptacji Call of Duty, twórcy w przypadku filmów celują w bardziej globalne produkcje, ale nie pozbawione estetyki i wysokiego poziomu adrenaliny jak to ma miejsce w serii gier. Nie wykluczone są też krótkie serie programów telewizyjnych, koncentrujących się na historycznych konfliktach. Tutaj bazą miałyby być pierwsze części serii Call of Duty.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.