Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

FIFA Ultimate Team bez mikrostansakcji? Jeśli EA ich nie usunie, zapłaci karę 6 mln euro kary

FIFA Ultimate Team bazuje na mikropłatnościach. Jeden z krajów UE nie zgadza się na stosowanie tych mechanizmów.

Holenderski sąd postanowił, że tego rodzaju praktyki stosowane przez twórców gier, naruszają ustawę o hazardzie. Prawo zezwala bowiem na prowadzenie gier losowych, w których można zebrać nagrody, wyłącznie w sytuacji otrzymania odpowiedniej licencji.

Dotychczas EA broniło się w sądach, nazywając zaimplementowane rozwiązania w tytule FIFA Ultima Team, mechanizmami niespodzianek. Teraz pozostaje czekać jak amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych, zareaguje na ogłoszony wyrok.

FIFA Ultimate Team umożliwia nabywanie za wirtualną walutę, paczek z zawodnikami. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć drużynę marzeń. Niedawno duże kontrowersje wzbudziło zamieszczanie reklamy przez EA, namawiającej do korzystania z mikropłatności. Miało to miejsce w magazynie sklepu Smyths, który posiada produkty dedykowane dzieciom. Wiele osób uznało to działanie za skrajnie nieetyczne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się