Tryb kariery w FIFA 23 to bardziej ewolucja niż rewolucja

FIFA 23 dostanie bardzo nietypowy crossover z Marvelem
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

FIFA 23 coraz bliżej debiutu, a EA Sports co rusz udostępnia nowe szczegóły dotyczące rozgrywki. Tym razem opublikowano omówienie nowości w popularnym trybie kariery. Nowości nie jest wiele i raczej nie wywrócą rozgrywki do góry nogami, ale jednak są.

Najciekawszą nowością w przypadku kariery zawodnika jest system cech charakteru. Gracze będą mogli dostosować osobowości swoich postaci na podstawie wykonywanych na boisku i poza nim akcji. Podejmowanie decyzji ma zagwarantować nam specjalne punkty, które zaowocują zmianami w statystykach postaci. System ma pozwolić na lepsze związanie się ze swoim wirtualnym awatarem.

Jeśli chodzi o karierę menadżera, tym razem nie będziemy skazani na przygotowane przez siebie postacie. W FIFA 23 pojawią się prawdziwi zawodowcy, w tym Jürgen Klopp, Steven Gerrard, Pep Guardiola, Thomas Tuchel, Antonio Conte i Patrick Vieira.

Pojawi się również funkcja nazwana Playable Highlights, która pozwoli nam objąć kontrolę jedynie w kluczowych momentach rozgrywek trybu kariery, kiedy reszta meczu będzie symulowana. W przypadku kariery menadżera możemy wybrać, czy chcemy rozegrać wszystkie kluczowe momenty samodzielnie, czy zależy nam jedynie na ofensywnych fragmentach. W przypadku kariery zawodnika mamy wybór między rozegraniem najważniejszych momentów wszystkimi członkami drużyny oraz wybraniem tylko tych zagrań, w których będzie uczestniczył nasz awatar.

Oczywiście nie zabraknie też małej, ale jednak istotnej zmiany w postaci aktualizacji interfejsu menu. Całość ma być bardziej jednolita i wygodniejsza w obsłudze.

FIFA 23 ukaże się 30 września na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch (w wersji Legacy). W tym miejscu znajdziecie wymagania sprzętowe.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie