FIFA 22 - porównanie z FIFA 21

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 22 porównana z FIFA 21 na PS5. Zobaczcie różnice w grafice na wideo

W sieci pojawiło się porównanie FIFA 22 z FIFA 21 w wersjach na PlayStation 5. Jeśli chcecie sprawdzić różnice w grafice, obejrzyjcie poniższy materiał.

Najmocniej w oczy rzucają się zdecydowanie nowe kolory. Te są dużo, dużo bardziej naturalne i świetnie widać je przy porównaniu twarzy zawodników. Obraz jest nieco mniej nasycony, dzięki czemu wygląda bardziej realistycznie. U zawodników zmieniły się również włosy – są bardziej szczegółowe i coraz mniej przypominają plastikowe peruki.

Ulepszono również oświetlenie i cieniowanie. Widać, że elementy te prezentują się dużo lepiej w FIFA 22, choć różnica nie jest powalająca. Niemniej pod tym względem jest całkiem nieźle.

Warto zwrócić też uwagę na animacje twarzy oraz ruchów zawodników. Tutaj także jest lepiej, ale trzeba się dokładnie przyjrzeć, aby zauważyć zmiany. Według mnie bez szału, ale nie ma też na co spejcalnie narzekać.

Podsumowując, nowa FIFA wygląda zauważalnie lepiej od swojego poprzednika. Pamiętajcie jednak, że ciężko dokładnie ocenić zmiany w grafice przez kompresję filmiku na YouTube. W samej grze mogą być one większe lub mniejsze – to zależy od wielu czynników. Niemniej usprawnienia oprawy w FIFA 22 są widoczne gołym okiem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się