FIFA 22 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 22 na PC będzie „gorsza” względem wersji z PS5 i Xbox Series

FIFA 22 na PC będzie gorszą wersją tytułu względem portów na PS5 i Xbox Series. Electronic Arts podzieliło się powodami swojej decyzji.

Nowa FIFA jeszcze nie trafiła do graczy, a już budzi sporo kontrowersji. Pisaliśmy już o płatnej aktualizacji na nową generację konsol, a teraz pojawiły się inne, budzące niepokój wieści. Wersja gry na PC będzie uboższa względem tej na PS5 i Xbox Series.

FIFA 22 ukaże się na PC bez paru next-genowych ciekawostek. Mowa tu o graficznych nowościach pokroju lepszego wyglądu mięśni, deformacji piłki czy nowej technologii animacji. Wspomniane elementy nie będą też dostępne na PS4, Xbox One i Nintendo Switch. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że PeCetowcy dostaną grę z poprzedniej generacji konsol.

Do sprawy odniósł się producent gry, Aaron McHardy. Okazuje się, że powó takiej decyzji jest prosty. Wielu fanów FIFA grających na PC nie byłoby w stanie uruchomić gry. Mówiąc wprost – EA nie opłaciłoby się wydanie bardziej zaawansowanej produkcji na komputerach.

Kiedy zastanawialiśmy się, w jakiej wersji wydać grę na PC, patrzyliśmy na naszych fanów i na to, jakie możliwości daje im sprzęt, którym dysponują.
Mamy te informacje, aby zrozumieć, jaka jest moc komputerów PC na świecie. I kiedy spojrzeliśmy na to, aby uruchomić grę na nowej generacji, nasza minimalna (zalecana – red. ) specyfikacja byłaby w takim miejscu, że wielu ludzi nie byłoby w stanie w nią zagrać.

– komentuje Aaron McHardy dla głównego oddziału Eurogamer

To nie pierwszy taki przypadek w historii Electronic Arts. Niemniej szkoda, że posiadacze mocnych komputerów osobistych pozostaną bez możliwości wyboru next-genowej wersji gry. Oby zmieniło się to przy okazji FIFA 23.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się