Kolejny imponujące RPG z Polski. Farathan to gratka dla fanów Gothica

Farathan - zrzut ekranu
PC

Fani gier Piranha Bytes to specyficzny typ odbiorców. Można powiedzieć, że twórcy serii Gothic stworzyli pewną niszę w gatunku RPG, z której jednak czasem czerpią inni twórcy – tak jest na przykład z deweloperami rozwijającymi Farathan.

To inspirowany produkcjami Piranha Bytes tytuł RPG, który stawia sobie realistyczne cele do spełnienia. Deweloperzy zaznaczyli, że nie chcą stworzyć produktu przypominającego Skyrima albo Wiedźmina 3, a ich celem jest dostarczenie tytułu przywodzącego na myśl produkcje z lat 2002-2006.

Dwuosobowy zespół twórców przygotował już zawartość na ponad 50 godzin zabawy. W grze już teraz znajdziemy pełną główną fabułę, 143 zadania i 3 gildie do wyboru – jak na projekt niezależny, takie liczby robią wrażenie. W grze znajdziemy też systemy kowalstwa, stolarstwa i gotowania, ponad 60 czarów, kilkaset przedmiotów, 44 potwory oraz niemałą, bo liczącą sobie 11 kilometrów kwadratowych mapę. Już teraz jest co robić, a to jeszcze nie koniec.

Farathan wejdzie do wczesnego dostępu na platformie Steam już 15 października bieżącego roku. Twórcy mają nadzieję, że uda im się dostarczyć gotowy produkt do końca 2023 roku. W tym czasie do gry trafi ogrom ulepszeń oraz nowości, w tym osiągnięcia Steam, system pływania, wsparcie dla kontrolerów, dodatkowe przerywniki filmowe i kilkadziesiąt nowych czarów. W planach jest też odświeżenie mapy świata gry i przeniesienie projektu z Unreal Engine 4 na Unreal Engine 5 – ambitnie.

Poniżej znajdziecie krótki gameplay prezentujący przechadzkę po mieście, które znajdziemy w grze.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij: